Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Fizikus szeretnék lenni! Hol...

Fizikus szeretnék lenni! Hol tanuljak tovább? Itthon is szeretnék vele foglalkozni, de nem nagyon találok így példákat.

Figyelt kérdés
Nagyon érdekel a fizika, és azon belul az ido. Érdekel a múltba való utazás, a jelen megváltoztatása, randomitás elve, pillangóhatás és stb.
2012. szept. 20. 18:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Elte

Egyébként a fizika nem társadalomtudomány, ide a szociológia, jog, pszichológia stb tartozik.

Természettudomány a fizika.

2012. szept. 21. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ELTE-t vagy BME-t tudnám ajánlani, de szerintem minden tudományegyetemen van fizikus szak. Szóba jöhet Debrecen, Szeged, Pécs is.


Azért hadd jegyezzem meg halkan, hogy a fentiekről aligha fogsz hallani az 5 év alatt. Legalábbis nem az előadóteremben. A múltba való utazás jelen tudásunk szerint nem lehetséges, a következő kettőn nem tudom, mit értesz, a pillangóhatásnak pedig nem sok köze van a fizikához. Ami az első három évben lesz az jó sok matek, mechanika, elektrodinamika, statisztikus fizika, optika, kvantummechanika, egy kis atomfizika és esetleg relativitáselmélet, de az valószínűleg már csak a választható tárgyak között. Utána lehet specializálódni.

2012. szept. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Koszonom szépen a válaszokat. Csak azért írtam a pillangóhatást, mivel az ido változtatásán (azaz a jelenen) a pillangóhatás változtathat.. vagy mi XD
2012. szept. 21. 20:19
 4/5 anonim válasza:
az időutazás nem lehetséges, mivel ahhoz párhuzamos idő-kontínuumok kellenének. Ha viszont lenne párhuzamos idő, akkor nem lenne jelen, és másodpercek alatt változna minden. Lehet, hogy például egy pár perc múlva eltűnnék innen, mert meghalok még születésem előtt, édesanyám hasában. Szóval, az időutazás nem lehetséges. :/
2012. szept. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A te módod nem az a mód amire gondoltam. Nem arra az idoutazásra gondoltam, amivel változtathatok majd az évek múlva bekovetkezo jelenen, hanem azon, hogy részecskéket utaztatunk magas sebességgel, ezáltal a fény által a jovoben jelennek meg, míg mi az o számukra a múltban vagyunk. Igenis létezik az idoutazás RÉSZECSKÉK számára.
2012. szept. 25. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!