Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért "fura" a legtöbb pszicho...

Miért "fura" a legtöbb pszichológus?

Figyelt kérdés

Saját tapasztalat, hogy a pszichológusok nagyon furán tudnak viselkedni. Egyik tanárom is pszichológus, múltkor érdeklődtem a zh eredmények felől, és nagy szemeket düllesztve hajolt alám, és a számba beszélt.

Rajta kívül van még több pszichológus ismerősöm és mindegyikükben van valami fura, akár a beszédben, de leginkább a tekintetükben rejlik az a megfogalmazhatatlan dolog...

A pszichiáterek meg még rosszabbak, és nehezen tudok rájuk úgy tekinteni, mint orvosit végzett szakemberekre, mert néha hasonló tüneteket tudnak produkálni mint a betegek.


Eddig úgy voltam vele, hogy a pszichológia, és a pszichiátria a média-, illetve a filmek által felkapott divatszak, de egyre erősödik bennem az a tudat, hogy némelyek azért választanak ilyen szakokat, mert remélik, hogy az ő bajukból ezáltal ki tudnak gyógyulni.


Vagy van erre más magyarázat? Meglehet, hogy rosszul látom, bár nagyon érzékeny vagyok az emberek interakcióira, és hamar megérzem, hogyha másként viselkednek.

Esetleg van hasonló, vagy más tapasztalatotok?

Valaki olyan, akit kezelnek is?



Köszönöm előre is a válaszokat!



2013. jún. 7. 11:13
 1/3 Antimod ***** válasza:
100%

Ezt nem osztom. Pszichológiára (aki érdeklődés, és nem pénz és egyebek miatt megy) az fogékony, aki elmélyülten foglalkozik az emberi belsővel, valószínűleg ebben nagyfokú egyéni érzékenység is szerepet játszik. Lehetnek furák (bár saját, pszichológusként dolgozó ismerősöm pl. egyáltalán nem az), de ez inkább a másként való viszonyulás, más szemléletmód eredménye lehet, mint pl. az, hogy valami "bajuk" van.


Egyébként az emberek kb. 98%-ára rá lehetne húzni valamilyen tünetegyüttest, teljesen feleslegesen.

2013. jún. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkin meglátszik a foglalkozása: A matematikus a rutin dolgokat is számításokkal akarja megoldani, a reklámgrafikus a reklámtáblának nem a tartalmát nézi, hanem a minőségét (ez vagyok én) a pék lisztes, az autószerelő olajos, a pszichológus meg folyton a belsődet vizsgálja és elemez :-) Mit miért és hogyan mondtál. Szerintem relatív, hogy ki a fura és ki nem. Alapból mi a normális?
2013. jún. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Joola ***** válasza:

egyszer sétálj végig az egyetemen a pszichóintézeten, többet nem alszol éjszaka:D elve nem normális, aki ezt a szakmát választja:D persze csak túlzok, de azért akadnak érdekes arcok...

egy pszichológushallgató

2014. febr. 11. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!