Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Tudnátok mesélni a pszichológu...

Tudnátok mesélni a pszichológusok életéről?

Figyelt kérdés
Elkezdtem érdeklődni a pszichológia iránt, ez persze nem jelenti azt, hogy 16 éves fejjel eldöntöttem, hogy én bizony pszichológus szeretnék lenni. Csak érdekelne, hogy mennyit kéne tanulnom, mit kéne tennem, hogy azzá válhassak. Milyen a pszichológusok élete, mitől jó egy pszichológus? Mennyire megterhelő a lélekre?

2013. szept. 22. 17:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Engem is érdekelt egy darabig de aztán megtudtam hogy legalább 7 évet kell tanulni és elment tőle a kedvem meg a bioszt is utálom :(
2013. szept. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Alapképzés 3 év, mesterképzés +2. Mesterképzésig minimum el kell jutni, mivel az alapképzéses diploma nem ad sok mindent, azzal nagyon nehéz elhelyezkedni (bár később se egyszerű). Már az MA elkezdésekor szakosodni kell valamerre, ezután pedig különböző szakirányú továbbképzéseket lehet elvégezni, persze pénzért, és ahhoz már az kell, hogy legyen munkaviszonyod, meg x óra terápiára járj, stb :) Szóval tényleg nagyon hosszú idő, és nagyon sokat kell tanulni. Nehéz bejutni az egyetemre, nehéz bent is maradni, de végig lehet csinálni, ha az embert ez érdekli.


Egyébként ma már a pszichológia nem csak abból áll, hogy az ember praktizál, nagyon sok más dolgot csinálhat egy pszichológus, kezdve a kutatással. :)

2013. szept. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
6%
Legyen kemény a hasizmod, mert sokszor kell a hasadra ütni, hogy mit írjál föl a betegnek.
2013. szept. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, mielőtt roppant humoros megjegyzéseket teszel közzé, járj utána a témának! A pszichológus NEM ÍRHAT FEL GYÓGYSZERT, az a pszichiáter.
2013. szept. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
én csak a pszichológia diák életről tudok mesélni: rettentő sokat kell olvasni , tanulni , és nincs idő semmire, ugyhogy , ha pszichológiát akarsz tanulni , akkor használd ki azt a kis időt ami van , mert az 5év alatt nemsok mindent fogsz csinálni a tanuláson kivül.
2013. nov. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!