Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Nektek mi a véleményetek a...

Nektek mi a véleményetek a pacifizmusról?

Figyelt kérdés
Én pacifista vagyok! Gyűlölöm az erőszakot! Semmi értelmét nem látom annak, hogy egy ember agyba-főbe verje a másikat. Nagy sokan azt hiszik ez egy jó dolog, pedig baromira nem! Ti nektek van pacifista barátaitok? Én kedvelem az erőszakmentes embereket!

2013. nov. 2. 20:40
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Sajnos ez egy utópia. Az értelmetlen erőszakot kell csökkenteni.
2013. nov. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Értem. Írjatok minnél többen, mert kíváncsi vagyok a véleményetekre ezzel kapcsolatban!
2013. nov. 2. 20:56
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értem, hogy mért háborúznak állandóan az emberek egymással. Ill. tudom, hogy az ember nem tud békében élni, és hozzá tartozik az emberi természethez sajnos. A problémákat jogi úton vagy tárgyalásos úton kéne megoldani, de sajnos amint tapasztaljunk, ez általában semmilyen eredményt nem hoz. Pl. hiába pampognak az ENSZ-ben, hogy Szíriában hogy kéne megoldani a polgárháborút, csak fölösleges szócséplés. A tárgyalásos rendezéshez meg mindegyik félnek akarnia kell a változást.


Ha valakit elnyomnak a saját országában, akkor néha nincs más megoldás, mint fegyvert ragadni.


De a gyarmatosító háborúkat meg USA demokrácia exportáló háborúit megbocsáthatatlannak tartom.


U.i: Szíria esetében most sem a háború, sem a béke nem hoz megoldást szerintem. Jobb nemigen lesz a helyzet.

2013. nov. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Vagy nem a politikai életben gondoltad?
2013. nov. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
eszembe se jutott a politika. Egyébként nem!
2013. nov. 2. 21:58
 6/9 anonim ***** válasza:
2013. nov. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
91%

Attól függ, mit értesz erőszakon.


Többféle erőszak van, például gyengéd, szelíd erőszak is, amit az irányában fejt ki az ember, akit szeret, de ostobaságában másnak vagy önmagának árthat.


Vagy gondolj a táplálék láncra. Az élőlények erőszakot követnek el mindannyiszor, amikor megszerzik az életben maradásukhoz szükséges táplálékot: bizonyos növények élősködnek, bizonyos növények elszívják az életnedvet más növényektől, bizonyos növények eltakarják az éltető napot más növényektől, a ragadozó állatok pedig ragadoznak, az ember vadászik stb.


Önmagában pacifistának lenni számomra valamiféle, a természettől, a való élettől elrugaszkodott, ártalmas, elvetemült marxista utópia.

2013. nov. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#7: Teljesen igazad van.

Alapvető természeti rend, hogy az erősebb elveszi a gyengébbtől azt, ami kell neki. Ha nem adja önként - hát erőszakkal.

Persze az értelmetlen erőszak csak az embert jellemzi, más, okosabb állatok ok nélkül nem alkalmazzák. :D

2013. nov. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Önmagában pacifistának lenni számomra valamiféle, a természettől, a való élettől elrugaszkodott, ártalmas, elvetemült marxista utópia."


Ezzel egyetértek.


Ugyanakkor az emberek háborúi gyakran nagy hatalmú egyének, tőkés csoportosulások gazdasági érdekeinek érvényesítését célozzák. Azok, akiknek a pusztításhoz érdekük fűződik, csak a háttérből irányítanak, és küldik ártatlan fiatalok ezreit, millióit a halálba. Ez ellen jogosnak tartom a tiltakozást, ez a pacifizmusnak elég létjogosultságot ad szerintem.


Viszont ha a háborús pusztításra nem lenne szükség... akkor még durvább erőszak következne, még több halállal. Ezt nem fejteném itt most ki.

2013. nov. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!