Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mióta ismert "betegség" a...

Mióta ismert "betegség" a kleptománia? Például 1900 körül már tudták az orvosok, pszichiáterek, mi ez, hogyan kell kezelni? Esetleg valaki kicsit többet írna nekem erről?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy rossz helyre írtam, elnézést... :)

2013. nov. 10. 12:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de pl. Könyves Kálmán idejében még nagyon jó hatásfokkal tudták kezelni a problémát. Akkor ugyanis lopásért kézlevágás járt; ergo eleve nem is tudott ez "betegséggé" fajulni, mert néhány alkalom után nem maradt olyan testrésze a kleptomán hajlamúnak, amivel hódolni tudott volna szenvedélyének.
2013. nov. 11. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1-esnek!


Már Szent István idejében is. :-)

2013. nov. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
De orvosilag, a 20. században? Akkor már felismerték a tüneteket és próbálkoztak a gyógyításával?
2013. nov. 16. 14:04
 4/4 anonim ***** válasza:

A kleptománia tüneteit már az őskorban felfedezték, mikor az egyik ősember lenyúlta egy másiknak a kajáját, bunkósbotját, dárdáját, nyakláncát, akármilyen tulajdonát. A gyógyításával pedig úgy próbálkoztak, hogy a megkárosított jobb esetben csak pofánverte, rosszabb esetben ledöfte a kleptomán társát.


Ez a mai napig változatlan, csak a lopás tárgya, a gyógyító személye és a tünetre adott gyógymód változott, finomult, és kapott egyre újabb neveket az idők folyamán.

2013. nov. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!