Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hogyan folyt le egy légiós és...

Hogyan folyt le egy légiós és egy hoplita hadsereg közötti csata?

Figyelt kérdés
Mivel alapvetően más fegyverekre helyzeték a hangsúlyt.Hogyan tudták megközelíteni a légiósok a hoplitákat?
2013. dec. 30. 17:09
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A falanxok, amiket a hopliták alkottak csak szemből voltak "sérthetetlenek". A légiósok sokkal mozgékonyabbak, így ha sikerült oldalba vagy hátbakapni az ellenséget, akkor a hopliták is kénytelenek voltak kardharcba bocsátkozni, és az ilyet a légiósok megnyerték.

Nem vagyok szakértő, de én a Rome-Total War játékban így harcolok a falanxok ellen, ha rómaiakkal vagyok:)

2013. dec. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az első a Rome: Total war alapján is egész helyesen írta le.

A római hadvezérek általában sikeresen felismerték az ellenség gyengéit. A falanxot például nehéz egyben tartani. A tartós menetelés, természeti akadályok réseket nyitnak rajta, ebbe pedig benyomulhat a kisebb szervezetű légiós csapat.

Itt többet is olvashatsz róla:

[link]

2013. dec. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!