Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért nem merték ezt megcsinál...

Miért nem merték ezt megcsinálni a Szovjetunióban Sztálinnal?

Figyelt kérdés

Mostanában töriórán a 2. világháborúról tanulunk, természetesen szóba kerül Sztálin is, aki nem engedte népének, hogy a harcokból visszavonuljon, s aki mégis így tett, azt kivégezte. Olyat is hallottam róla, hogy volt 1100 képviselő a szovjet parlamentben. 292-en Szálin ellen szavaztak. És Sztálin, bár igazából nem tudta, kik is voltak ezek mind az 1100-at halálba küldte. Embertelen mód.


Nem fér a fejembe, miért nem tettek ez ellen vmit?? Miért nem öték meg vagy fogták el? Szerintem még fegyver sem volt nála, amikor az irodájában ült, és ha lett is volna, könnyen fejbe lehetett volna lőni, vagy elfogni vagy felrobbantani a házát. Vagy talán féltek tőle? 19/F


2014. febr. 6. 15:48
 1/9 anonim ***** válasza:
urban legend.
2014. febr. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Másik városi legenda, hogy szép számmal voltak Sztálin elleni merényletek. Állítólag több nagyfőnöki autó, és dublőr is áldozatul esett.
2014. febr. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%

Jaj már gyerekek! Egy elnyomó diktatúrában nem szokás beszólni a diktátornak! Persze sok a legenda hogy milyen huha brutális dolgokat művelt sokszor direkt el is túlózzák a dolgokat,de sajnos tény hogy tényleg sok értelmetlen brutális dolgot művelt vagy adott rá parancsot.

Sztálin halála is érdekes,a legenda szerint az akkori titkosszolgálat vezetője mérgezte meg vagy folytotta meg őt(ezt pontosan nem tudni mert ugye legenda),szóval akkor mégis csak "meg merték tenni".

Az sajnos igaz hogy a frontról visszamenekülő katonákat agyonlötték,ez még nem is nagyon sokban tér el bármelyik akkori ország katonai szabályzatától.Akkoriban a parancsmegtagadó vagy dezertáló katonákat kivégezheték,és a háborús helyzetre való tekintettel nem igazán volt idő a katonát letartóztatni,szépen elszállítani fogdára,majd katonai bíróság elé állítani....egyszerűen tarkónlötték :(

Ha valaki látta az az Ellenség a kapuknál című filmet akkor megérti mennyiben voltak a szovjetek brutálisabbak.+Minden második katona kap egy puskát! Akinél puska van az, lő,akinél nincs, az követi! Amikor a puskást lelövik, felveszi a puskát, és lő!" Igy indították öket a frontvonalra,és ezt azzal spékelték meg hogy ha valaki visszafordult azt azonnal lelőtték,magyarul a saját katonáikat lötték le.Ezek nem legendák,ez igaz! De az is igaz hogy ezt nem Sztálin találta ki hanem valamelyik buzgó nagyobb rangű katonatiszt.

2014. febr. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Wadmalac ***** válasza:

Érdemes utánanézni a diktatúrák pszichológiájának.

Ez egy furcsa piramis. A csúcson a diktátor, alatta szélesedő sávban az alárendeltek, egész az aljáig, a pórnépig.

Ahogy haladsz a csúcstól lefelé, úgy csökken az alatta lévők érdekeltségi szintje abban, hogy ő ott üljön. A legalja, akik a legtöbben vannak, a legkevésbé érdekeltek, de őket sok érdekelt réteg választja el, minél közelebb jutsz a diktátorhoz, annál érdekeltebb rétegeken kell átjutnod.

Ezért stabil egy diktatúra. Mert fent sokaknak érdeke, hogy legyen. Hiába sokkal nagyobb létszámnak nem érdeke, ők a piramison messze vannak.

Kivétel erősíti a szabályt. A kivétel a tőr a hátba. Amikor elég magasan van személy, csoport, aki át tudná venni a hatalmat és ezzel már nem érdekelt.

Mint Brutus Cézárnál, mint a Hitler elleni meghiúsult merénylet stb.

2014. febr. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A diktatúra pszichológiájához az is hozzátartozik, hogy nem úgy van ám az, hogy van egy diktátor, akit gyűlöl a nép és fél tőle, hanem úgy, hogy miközben fél tőle, szereti is! Vagy legalábbis nem meri bevallani, hogy annyira nem is szereti. Amikor 53-ban meghalt Sztálin, az emberek őszinte könnyeket hullattak, és nem is érte, hanem a jövőtől való félelmükben. Hogy most mi lesz velük, ki pótolhatja, ki állhat a helyére, még feltételezni is képtelenség, hogy egy ilyen nagy ember pótolató!

Szóval utólag szokták a diktátorokat utálni.

Neandervölgyi

2014. febr. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Na igen....egy diktatúrában bele nevelik az emberekbe hogy a diktátor egy....isten(?) Tényleg belegondolva hasonló mintha egy vallás lenne....

Hogy egy diktátor temetésén valós könnyeket hullatnak e az emberek az azért nekem kicsit kérdéses.Nem, is olyan rég halt meg Kim Jong Il.Amit mutattak a TVben abból az látszott hogy hatalmas tömegek sírtak,sokan szinte örjöngtek a rossz hírtől.Nekem ez már annyira eltulzottnak tünt hogy inkább az vetődött fel bennem hogy meghalt a vezér akit a nép igazából gyűlölt,de ugykelett tenni mintha szeretnék ha életben akarnak maradni.Azzal is tisztában vannak az emberek hogy igaz meghalt a vezér,de ugyis egy másik lép a helyébe,igy nem fog változni semmi,ezért ilyenkor nagyon azt kell mutatni hogy tényleg szerettem az elöző vezért.....szerintem(!)

2014. febr. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Wadmalac ***** válasza:

Volt egy magyar orvos, aki mert poénkodni Sztálin halálakor. Azt mondta, Sztálin tetszhalott. Mindenkinek tetszik, hogy halott.

Másfél évet ült ezért a mondatért.

2014. febr. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A diktátor egyfajta konszenzusos folyamattal kerül az ország élére. Van előzménye, amivel megindokolja saját hatalmát és nagyszerűségét. Mindegyik diktátor előadja, hogy a nép támadás alatt van és ebben a nehéz pillanatban áll a nép élére, majd elkezdik érte nagyon tisztelni.


Sztálin halálában azért benne voltak rendesen az orvosok is. Előtte is próbáltak ellene fellépni, de amikor a diktátor a hatalmában van, mindenki sunyít és alkalmazkodik. Aztán utólag elmondja, hogy belülről bomlasztotta a rendszert.


Nézd meg Magyarországot például. Rákosinak végig a munkatársa volt Nagy Imre, egyszer nem volt letartóztatva Rákosi alatt (valójában Marosán, Kádár volt börtönben). Aztán mégis Nagy Imrében tisztelik az anti-Rákosista embert. Sztálin alatt is volt pár ilyen Nagy Imre (és itt az 1949-53 közötti időszakára gondolok).

2014. febr. 22. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Bizony, így van. Ami a Nagy Imrét illeti, meg hogy ki volt börtönben, ki nem, az nagyrészt a véletlenen múlt az ötvenes évek legelején. 53-ban azonban változott a világ. Rákosit háttérbe szorították, Nagy Imrét meg előretolták Moszkvából. Ettől kezdve Nagy és Rákosi a kortársak számára is nyilvánvalóan egymás ellenfelei voltak a hatalomért való küzdelemben, és ez eltartott 56-ig.

neandervölgyi

2014. febr. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!