Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Egyetértetek velem a következő...

Egyetértetek velem a következő filozófiai állításban?

Figyelt kérdés
"Az ember istenkedik." állítás hamis, vagy nem pontos, esetlegesen nincs teljesen kiegészítve, mert ha az Egyház állítása igaz (Isten a végtelen erények birtoklója, tehát végtelenül intelligens is), akkor az emberi lény, amely nagyon korlátozott Istenhez képest, nem érhet fel Isten tudási, gondolkodási szintjére. Azaz, vagy Isten emberkedik, vagy az Egyház hazudik, és saját maga ellen beszél.

2014. márc. 8. 19:49
1 2
 1/12 anonim válasza:
Es mi van azzal h az embert sajat kepmasara teremtette Isten? Akkor lehetne vegtelenul intelligens az ember is hiszen a sajat kepmas sem teljesen "sajat" hiszen mind masok vagyunk szoval Isten belso tulajdonsagainak is hordozoi lehetunk
2014. márc. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nem hinném, hogy az ember/emberiség hordozná Isten tulajdonságait, mert az ellentmondana a Bibliával. Az Egyház állításaival sok probléma van. Az emberek száma egyre nő, több a kivétel, egyre nagyobb a rendezetlenség felé tartás.

Azonban, lehetséges, hogy Isten egy halmaz, és ezt a halmazt az emberek alkotják.De akkor itt ismét az egyházi állítások buknak el.

2014. márc. 8. 20:35
 3/12 anonim ***** válasza:
Először is azt kéne tisztáznod, hogy mit értesz az alatt, hogy "istenkedik" és "emberkedik". Bár az utóbbinak van ismert jelentése, valami olyasmi, hogy agresszívan provokál, de szerintem te nem ezt érted rajta.
2014. márc. 9. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Istenkedik, azaz olyan dolgokat csinál, amit Isten. Pl.teremtés (az első emberi klón)
2014. márc. 9. 11:11
 5/12 anonim ***** válasza:
Én abban tudnék egyetérteni, hogy a kérdésben megfogalmazott mondatok összessége nem filozófiai állítás.
2014. márc. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
lehetséges, hogy igazad van előző. Megtudnád nekem mondani a "filozófia állítás" definicióját, hogy ne essek többé fogalomzavarokba?
2014. márc. 9. 19:40
 7/12 Predator14004 válasza:
Én is nagyon sokat foglalkozom az ilyen kérdésekkel kár hogy nem fizetik meg :/.... na de komolyan egyet értek veled illetve azt még hozzá tenném hogy (legalábbis az én vallásom szerint) Isten maga a tökéletesség míg az ember amióta ett a jó és rossz tudásának fájáról azóta folyamatosan romlik és mostanra maga a tökéletlenség.Csak akkor lesz újra tökéletes, Istenhez hasonlatos amikor a mennybe kerül, ha oda kerül.De istenkedni az ember ott sem fog tudni istenkedni mert nincs isteni hatalma és azontúl NEM ISTEN.Istenből csak egy van (most elkezdhetném mondani a szent háromságot de az bonyolult röviden atya,fiú,szentlélek egy örök igaz Isten.Habár már ez is túl nyúlik az emberi felfogáson hogy 1 Isten de mégis 3 külön személy.Ez az én véleményem
2014. márc. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Jó hozzáfűzés előző. Én Istent úgy képzelném el, mint egy csoport, nincs egy egységes Isten. Úgy, mint egy intézmény, vagy egy ország. Bár, nem vagyok vallásos, sőt, nem hiszek Istenben, de így képzelném el, ha hinnék benne.

Lehetséges, hogy előző állításommal ellentmondtam valamely berögzűlt vallási állásnak, de ez az én véleményem.

2014. márc. 11. 20:28
 9/12 anonim válasza:
0%

Nem akarsz mindjárt egy Teremtést magad véghez vinni?


Az Egyház nem hazudik, hanem óvni akar téged, hogy tudd azt, hogy mi lehet a viszonyod az Úrhoz képest.


Tudj meg róla többet.


Okos fickó lehetsz.


A helyi plébánián érdeklődj hittan iránt. Ott remek dolgokat fogsz hallani. Kérdezhetsz is.


Az Úr áldjon!

2014. márc. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kérdező, nem hinném, hogy a filozófiai állításnak szüksége van definícióra. De például a "Gondolkodom, tehát vagyok" egy filozófiai állítás.

Amúgy a te állításod (mindegy, milyen jelzővel illetjük) ott csúszik meg, amikor azt mondod: "azaz..."

Mind az embernek, mind az istennek van egy közkeletű tulajdonságrendszere. "Az ember istenkedik." Azt jelenti ennek alapján, hogy az ember istenként "tud" viselkedni, azaz mindenható. Az "isten emberkedik" viszont azt jelenti, az isten "éppen" emberként viselkedik. Ebben nincs semmiféle ellentmondás. Aki "képes" valamire, nem feltétlenül gyakorolja azt mindig. Aki viszont nem képes, az "soha" nem tudja azt gyakorolni. Tehát attól függetlenül, hogy foglalkozunk-e isten létével/nem létével, a te okfejtésed nem okfejtés, mert nincsenek a mondataid között logikai viszonyok. Csak úgy vannak egymás mellett. ettől nem állítás. Se filozófiai, se más.

Úgy vélem, a probléma fogalmazásbeli egyfelől, fogalomhiányosság másfelől. De szerintem erre már magad is rájöttél.

2014. márc. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!