Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Elmennétek így a helyemben...

Elmennétek így a helyemben államvizsgázni vagy sem?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy az utolsó félévem végére teljesen kifulladtam. Szeretném, ha most nyáron már túl lennék a záróvizsgán, viszont ősznél előbb ( a középfokú szóbeli hiánya miatt) nem kapnám meg a diplomámat. A kérdésem az lenne, hogy mit tennétek a helyemben? 15 napom van a záróvizsgáig és nem is az lenne a baj, hogy nem tudnám megtanulni a tételeket, hanem, hogy elfogyott belőlem a lelkesedés, több ok miatt is, amik a következők. Az elmúlt félévben munka mellett letettem a középfokú angol írásbelit, megírtam a szakdolgozatot, elvégeztem az 5. és 6. félévet, szinte minden szabadidőmben a tanulással foglalkoztam. Azon gondolkozom, hogy szeretném jobban elsajátítani a tananyagot és ha januárra tenném át, lenne még időm felkészülni. Bevallom, jó néhány vizsgához használtam "segédanyagot", hogy le tudjam őket tenni... Ezért is érzem, hogy nem mély a tudásom, de akkor azokban az időkben szükséges volt, hogy meglegyenek a vizsgák, hogy ne csússzak. A körülmények sem a legmegfelelőbbek, panelban lakom, 40 fok van napközben itthon és nincs energiám, kedvem semmihez, nem hogy tanuláshoz... Úgy gondolom télen jobban fog az agyam és valahogy magát a hűvösebb időt is jobban szeretem. Nem akarom, hogy csak úgy meglegyen a vizsga, büszke akarok lenni, szeretném ha nem csak átcsúsznék és jártas akarok lenni a szakmámban. Kérlek Titeket, hogy normális válaszokat adjatok, úgy érzem őszinte voltam. Köszönöm! F/30

2014. jún. 8. 12:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha kifogásokat keresel, akkor találsz.


Ha csúsztatod a záróvizsgát, akkor télen még nehezebb lesz felkészülni rá, mert ki fogsz esni a tanulásból. Most csináld meg _rinyálás_ nélkül a záróvizsgát.

2014. jún. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
most vagy benn a tanulásban, ráérsz akkor télen tanulni, ha nem sikerül. Bár van póttétel is...
2014. jún. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

És fél év múlva szerinted több lesz benned a lelkesedés?

Akkor nem panelban fogsz lakni, nem fogsz dolgozni, és a szóbelire sem kell majd tanulnod?


Hidd el, jobban jársz, ha most teszed le. Ha meg tudod csinálni, miért ne tennéd most? Már csak azért is, mert így már csak 15 napot kell szenvedned, és nem fél évet.

2014. jún. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
100%
Én is rákényszerítettem magam a záróvizsgára, igaz, nekem nem kellett nyelvvizsgáznom, és nem is voltak rosszak a körülményeim, de pl. előtte csütörtökötől szombatig reggeltől estig dolgoztam, és hétfőn mentem államvizsgázni. Nem bántam meg, hogy megcsináltam, pedig tényleg semmi motivációm nem volt, és óriási szenvedés volt az egész.
2014. jún. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
100%
Hmmm, ha tényleg ennyire szeretnél elmélyülni abban amit tanulsz, azt végül is a vizsgád után is megteheted. Viszont az már nem biztos, hogy a legközelebbi záróvizsgád menni fog. A te helyedben igyekeznék letudni a hivatalos/kötelező részt, azaz a vizsgát minél hamarabb és aztán már úgy tanulok ahogy akarok :)
2014. jún. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :) Most úgy néz ki, hogy elmegyek két hét múlva, mit veszíthetek. :)
2014. jún. 8. 20:21
 7/12 anonim válasza:
Na, ez a beszéd! Sok sikert hozzá! :)
2014. jún. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Határozottan azt mondom, hogy nem érdemes halogatni már tovább. Én sokat csúsztam az egyetemmel pontosan az ilyen halogatások miatt. Hidd el, következő szemeszterben sem lenne könnyebb, mert akkor ráadásul ott lesz a munkahelyeden is az év végi decemberi hajrá, karácsony-szilveszter, akkor sem lennének kedvezőbbek a feltételek. Én is most szántam rá magam, hogy befejezzem: szakdogát írtam, 2 államvizsgát csináltam meg (2 szakos a képzésem). Én is nagyon kivoltam már idegileg, de fantasztikus érzés volt letudni és hogy 2 hét múlva a kezemben lesz a diploma. Tehát csak biztatni tudlak, hogy csináld meg :) Itt már szívatni sem fognak annyira, sokkal jobbindulatúak államvizsgán mint pl. szigorlatokon :)


28 N

2014. jún. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a biztatást és a jó tanácsokat! :) Tegnap elmentem és megcsináltam!!! Védés 4, Tétel 5. :) A készülésnél kizártam minden negatív tényezőt, már-már ember feletti volt az egész a kevés alvás és az idegi kimerültség miatt, de úgy érzem megérte! :) Még fel sem fogtam igazán, hogy letudtam az egészet elsőre és tudok ezután más értelmes dolgokkal is foglalkozni. Ez kell ennek az Országnak!! Hinni a másikban és biztatni, bátorítani egymást!! Köszönöm még egyszer és további Sok Sikert Kívánok Mindenkinek!! :)
2014. jún. 24. 09:13
 10/12 anonim ***** válasza:
Jajj de jó! Nagyon örülök, hogy megvan! Ugye, milyen zseniális érzés, hogy végre letudtad és azzal foglalkozhatsz, ami érdekel és boldoggá tesz? Én is rég nem éreztem ennyire SZABADNAK magam :))) Üdv: 28 N, aki szintén most ÁV-zott :)
2014. jún. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!