Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Melyik az a rövid novella,...

Melyik az a rövid novella, ahol a fiú gyermekek egy darab lágy tojást esznek, az apjuk meg csak nézi őket, és azzal jól lakik?

Figyelt kérdés
Úgy emlékszem Gárdonyi Géza, de sehol sem találom. Három fiú gyerek egy darab lágy tojást esznek, mert olyan szegények. Emlékszem az egyik egy darab kenyérrel kitunkolja a sárgáját. A végén megkérdezik az apjukat hogy ő nem éhes e, az meg azt mondja már jól lakott.

2014. júl. 6. 23:07
 1/3 MDaniel98 ***** válasza:
Én sajnos nem találtam semmit, de kíváncsiságból, neked végül sikerült rájönni?
2021. aug. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem tudok valaszt, de a tartalom alapjan inkabb Santa Ferenc novellara vagy regenyre gondolok.

Valaki tudja a valaszt a kerdezo kerdesere? Engem is erdekelne!

2021. aug. 5. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Sajnos azóta sem találtam meg, úgy emlékszem általános iskola 3. vagy 4. osztályában olvastam. A végső tanulság az volt, hogy az apa azzal lakott jól, hogy meg tudta etetni egy darab tojással a fiait, és már a látvány elég volt neki.
2021. szept. 22. 10:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!