Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Ha egy házaspár mindkét...

Ha egy házaspár mindkét tagjának van gyermeke egy előző házasságból, és ez a két gyermek - fiú és lány - egymásba szeret, összeházasodhatnak-e?

Figyelt kérdés

Valamit hallottam, hogy ez jogilag tilos.

Érvé



Jogilag szabályos ez?

Ugyanígy, ha egy házaspár két elvált szülője szeret egymásba, összeházasodhatnak-e?



2014. szept. 25. 09:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem igen.
2014. szept. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nincs vér szerinti kapcsolat, így semmi nem tiltja
2014. szept. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A törvény a vér szerinti kapcsolatot tiltja. Az említett esetek nem ilyenek.
2014. szept. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

Van valami erre vonatkozó törvény vagy törvénycikk?

A többi európai országban sincs ez betiltva?

2014. szept. 25. 13:46
 5/9 anonim válasza:
En tudok ilyent,sot közös gyerek is van,a szülöknél ís,s gyerekeknél is.semmilyen törvénybe nem ütkozöt a dolog.megjegyzesnek annyi hogy Romániába van,tehát Magyarországon nem tudom mi a szitu
2014. szept. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia, Juli :)


Egy negyedéves jogászhallgatótól kérdeztem meg: nincs erre vonatkozó törvény (tehát ami kimondaná, hogy ez és ez szabad), csak a tiltásokat foglalták törvénybe. Más európai országokról sem tud, ahol tilos lenne a mostohatestvérek házassága.

(Valami olyasmi a lényeg, hogy a szülők házassága nem keletkeztet vérrokonságot a saját gyerekek között, tehát nem tiltott a dolog.)

2014. szept. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, Bertám, értem.

Ez az egész téma a következő eset kapcsán merült fel:

Közeli ismerősünk, egy ifjú hölgy, huszonkét éves korában beleszeretett egy negyvenéves úrba, és viszont. Szerelem, házasság, heje-huja, dínom-dánom, majd három évi boldogság után közös megegyezéssel - inkompatibilitás címén - csöndben elváltak, de jó viszonyban maradtak, semmi ellenségeskedés, meg az ilyenkor szokásos kígyó-béka.

A válás után két évvel hazatért a férfi első házasságából származó fia, aki addig Amerikában dolgozott, és "mostohaanyját" csak hallomásból ismerte.

Mit ad Isten, ezek ketten belehabarodnak egymásba. Az atyának - tehát a volt férjnek - semmi kifogása a dolog ellen, beleegyezését és áldását adja a frigyre, még az esküvő anyagi oldalát is vállalja.

A ceremónia előtt egy héttel jön a derült égből a lórúgás:

a városháza illetékese rémülten telefonál, hogy a házasságot nem lehet megkötni, mert ilyen és ilyen törvény ezt a felállást tiltja.

Namármost, ha itt sem áll fönn semmiféle vérségi kapcsolat, akkkor miért nem engedélyezhető a nász?

Hozzáteszem, hogy ez nem Magyarországon történt, ezért is vagyok kíváncsi az idevágó törvényekre.

Tudtok erről valamit?

2014. okt. 1. 09:16
 8/9 anonim ***** válasza:
úgy tűnik az illetékes túllihegte a dolgot ... elég lett volna csak a srác "anyja neve" rovatot összehasonlítani a jövendőbelije nevével ... szóval szerintem bárhol a világon nincs ilyen törvény ami ezt tiltaná
2014. okt. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

De bizony van, kedves utolsó válaszoló!

Angliát pl. nemrég büntette meg az Európai Bíróság, mert megtiltott egy ilyen házasságot.

Az általam említett pár - miután a francia elnök, François Hollande visszautasította a törvény feloldását és a két szerelmes házasságát -, most szintén oda fog fordulni kérelmével.

Aki esetleg tud franciául:

[link]

A felháborodás azért is érthető, mert a "Házasság mindenkinek" (mariage pour tous) szlogan vonatkozik az egyneműekre, az unokatestvérekre stb., de nem érvényes az említett esetben, sőt a nagynéni-unokaöccs esetére sem, még akkor sem, ha nincs köztük vérségi kapcsolat...

Kacifántos egy ügy, nem?

2014. okt. 1. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!