Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » SÜRGŐS! Matekos kérdés! Ez...

SÜRGŐS! Matekos kérdés! Ez milyen középérték illetve hogy kell kiszámolni? Elvileg könnyű, csak nem tudom a módját. Kérdés lent.

Figyelt kérdés
Egy kérdőíves felmérés során kiderült, hogy egy alapfokú végzettségű válaszadó naponta átlagosan 20 percet, egy középfokú végzettségű naponta átlagosan 40 percet és egy felsőfokú végzettségű naponta átlagosan 70 percet tölt el internetezéssel. Ismert továbbá, hogy, az alapfokú végzettségűek naponta összesen 300 percet, a középfokú végzettségűek naponta összesen 1000 percet és a felsőfokú végzettségűek naponta összesen 2800 percet töltenek internetezéssel. Mennyi a napi átlagos internetezési idő a válaszadók körében?

2014. szept. 25. 12:04
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Ennek nincs értelme, az első meg a második mondat lényegében ugyanaz, csak más értékekkel.
2014. szept. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hacsak nem úgy érti a második mondatot, hogy a megkérdezettek összesen ennyi meg annyi percet...

Mert akkor én az átlagokból számolnék egy összesített átlagot, (20+40+70)/3= 43,3


(első voltam)

2014. szept. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Közben elméletileg kiderült, hogy harmonikus súlyozott átlag képletének segítségével kellene számolni...

Úgy hogy oldaná meg a feladatot?

2014. szept. 25. 12:50
 4/4 anonim ***** válasza:
Itt súlyozott átlagról van szó. Az összesen eltöltött időt elosztjuk az adott csoportra jellemző átlagos időkkel, így megkapjuk, hogy 15 alapfokú, 25 középfokú és 40 felsőfokú válaszoló volt. Ezek összesen 4100 órát interneteztek és összesen 80-an voltak, tehát 51,25 a vlaszadók közötti átlag.
2014. szept. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!