Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A Vikingek eljutottak Magyaror...

A Vikingek eljutottak Magyarország területére is? Esetleg kapcsolatba kerülhetek a Magyarokkal a honfoglalást megelőző időszakban?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 2. 22:44
1 2
 1/15 anonim válasza:
29%
Persze, hajoikkal atkeltek az alpokon
2015. ápr. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Folyókon is portyáztak.
2015. ápr. 2. 22:50
 3/15 anonim ***** válasza:
51%

A térkép szerint ide pont nem jöttek.

[link]

2015. ápr. 3. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 hollófernyiges ***** válasza:
90%
Közvetve kereskedtünk velük, István király kardja is viking kard.
2015. ápr. 3. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

"kapcsolatba kerülhetek a Magyarokkal a honfoglalást megelőző időszakban?"


"A sagák szerint a vikingek egyik észak-amerikai expedíciójában részt vett egy Tyrker nevezetű férfi, aki nem teljesen kizárt, hogy a vikingekhez csapódott magyar ember volt, mivel azidőtájt Európában többek között a magyarokat is türköknek nevezték"


"A varég kereskedők terjeszkedésében nem a tenger, hanem a belföldi víziutak játszottak meghatározó szerepet. A nagy folyókon (Volga, Don, Dnyeper) hajóztak dél felé, így eljutottak a Fekete-tenger vidékén élő népekhez, és például az etelközi magyarokkal is kereskedelmi kapcsolatokat folytattak."

[link]

( [link] )

2015. ápr. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

A négyest kár volt lepontozni, ugyanis István király kardja tény, hogy egy volt a kor legjobb pengéi, az Ulfberht-kardok közül, melyeket északi területeken kovácsoltak indiai acélból egy új eljárással, és amely kard vélhetőleg a Gizella révén szolgálatába jutott germán lovagok ajándéka volt.

Egyébként az őseink által lakott Levédia területe szonszédos a Kijevi Russzal, amit akkoriban alapítottak és irányítottak svéd (varég) hajós kereskedők. Szinte száz százalék, hogy folyt kereskedelem közöttünk.

2015. ápr. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
István király testőrségét a varégok (vikingek) alkották. Egy forrásban megmaradt félmondat tanúsága szerint az egység Imre herceg irányítása alá tartozott
2015. ápr. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

(Kettővel ezelőtti vagyok)

Valóban :) lehe,t hogy tudomása a volt a bizánci császár varég testőrségéről és nem akart lemaradni az elittől.

Egyébként az sem lehet véletlen, hogy számos viking sírleletben találtak ázsiai típusú íjakat (az óészaki nyelvben külón szó is van erre, a hunbógi, ami hun íjat jelent, illetve később egy norvég krónikában kerül elő a hornbógi szó, ami szaruíjat takar), melyeket vagy keletről szereztek be, vagy egy keleti néptől tanulták az elkészítését.

Érdekesség, hogy izlandon találtak egy sírdombban olyan csontból készült gyűrűt, ami hasonlít a keleti népek íjászgyűrűihez (keressetek rá, egy érdekes lövési technika), és amely valószínűleg egy Hjörtr nevű harcosé volt, aki az izlandon legendás Gunnar testvére (ő a legnépszerűbb izlandi legenda, a Njáls-saga főszereplője). Aki ilyen íjászgyűrűt használt, az vélhetőleg ázsiai íjjal is lőtt.

Szerintem ezek az íjak a varégok révén terjedhettek el északon, akik vagy Bizáncban, vagy pedig a Kijevi Rusz területéhez közeli lovas népektől (köztük őseinktől) szerezhették be őket.

Röviden szólva, talán adtunk el íjakat a vikingeknek :)

2015. ápr. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
A 7. válaszoló vagyok. Az izlandi leletről eddig még nem hallottam, de mindig is érdekeltek a kultúrák közti kapcsolatok. Van egy svédországi viking kori lelőhely, Birka, ahol számos reflexíj csont szereléke és kelet-európai övveret is előkerült. A szívemhez egy veretes tarsoly áll a legközelebb. Úgyhogy szerintem nem csak a vikingek próbáltak szerencsét itt délen, hanem tőlünk is mehetett 1-2 harcos arrafelé. Azonban ezek a tárgyak kereskedelem útján is odakerülhettek, hiszen indiai Buddha-szobrot is találtak a régészek Birkában.
2015. ápr. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy nemrég egy Allah feliratú üveggyöngyöt tartalmazó gyűrű is előkerült Svédországban :)

Érdekes lehet még Tyrker alakja a Grönlandot illetve Újfundlandot felfedező Leif Ericsson csapatából, aki az elterjedtebb nézet szerint egy felszabadított német szolga volt, ám a neve alapján (akkoriban a magyarokat a keleti népekhez való hasonlóságunk miatt türköknek hívták szerte Nyugat-Európában) sokan vélik, hogy magyar származású vagy konkrétan magyar lehet. Pláne, hogy a sagában szerepel, hogy egyszer egy idegen nyelven szólt Leifhez és csapatához, amikor becsiccsentve rátaláltak :)

Lehet, hogy delúzió az egész, de kétségtelenül érdekes.

2015. ápr. 10. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!