Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Friedrich Nietzschetől mit...

Friedrich Nietzschetől mit érdemes kezdésként elolvasni? Más filozófusok könyvei is érdekelnének, amennyiben tudtok jókat ajánlani.

Figyelt kérdés
Eddig semmi hasonló témájút nem olvastam sajnos. Itt az ideje. Vannak különböző válogatott írások, ezekkel van tapasztalata valakinek?

2015. máj. 12. 22:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Milyen korszak, irányzat érdekel ?
2015. máj. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Amennyiben a ,,kezdésként" azt jelenti, hogy mélyrehatóbban szeretnéd majd beleásni magad Nietzsche munkásságába, akkor azért, ha nem azt, de mégis szeretnél átfogóbb ismereteket szerezni róla, akkor pedig azért javaslom Rüdiger Safranski Nietzschéről írt művét, mely összefogja, de mégis részleteiben taglalja és magyarázza a klasszika-filológus életét és munkásságát.

Egyébként, mint ahogy mondod, hogy nincs jártasságod a témában, először is a kezdetektől való módszeres ismerkedést javasolnám, tehát Platón Állama legyen az első, amin keresztül bepillantást nyersz a filozófiába, s rögtön a közepén is találod magad, mert mint szokták mondani a nyugati filozófia csak lábjegyzet Platónhoz.

2015. máj. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Sofie világa című könyv az egész filozófia történetét leírja 500 oldalon. Csakis azt tudom ajánlani, amúgy nem érdemes semmit olvasni.
2015. máj. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mármint, úgy nem érdemes, hogy nem érdemes belekezdeni, mert nem fogod megérteni.
2015. máj. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Jó a Sofie világa, de szerintem csak a filós részeket olvassátok belőle, mert a párbeszédek rémgyengék. Viszont a filó tényleg jól össze van foglalva. Én még ajánlom mindenkinek a Boros szerkesztette Filozófia könyvet. :D Azzal el lehet lenni egy ideig.


*egy filozófia hallgató

2015. máj. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Hamarosan megnézem miket ajánlottatok.
2015. máj. 24. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!