Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mi az oka annak, hogy jelenleg...

Mi az oka annak, hogy jelenleg több nő szerez felsőfokú végzettséget, mint férfi?

Figyelt kérdés

2015. jún. 8. 19:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
Mert nőként ciki elmenni kőművesnek, ha rosszabbul sikerült az érettségi. Nevetséges pontokkal be lehet jutni BGF-re hasonlókra.
2015. jún. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%

Na jó, de nem csak kőművesség van a világon, (tipikusan) női szakmák is léteznek, például varrónő, műkörmök, kozmetikus, fodrász, stb..


Nem tudom, hogy ez az állítás mennyire igaz (szerintem inkább fele-fele), de ha így van, akkor azért, mert manapság a nők inkább pénzt akarnak keresni, mint gyereket szülni (aztán ha van rá pénz, akkor családot alapítanak).

2015. jún. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
57%

Én is olvastam, hogy a felsőoktatásba járók kb.70-a nő. Szerintem a férfiaknak nehezebb magukon túllépniük, nehezebben bírják, hogy nem hódolhatnak annyit a hobbyjaiknak, reggeltől estig tanulniuk kell, én nincs pihi, lustulás. A férfiak többsége csak sok pénzt szeretne.

A nőknek több helyzetben kell magukat keményen megtartani lelkileg is, megszorításokkal élni saját magukkal szemben. Gondoljatok csak a szülésre, a gyereknevelésre, a házimunkára. Sokkal kevesebb időt áldozhat önmagának. Így jobban is bírják a nem fizikai gyűrődést.

2015. jún. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
43%

"reggeltől estig tanulniuk kell, én nincs pihi, lustulás. A férfiak többsége csak sok pénzt szeretne. "


és ezért van annyi nő a tanulósabb szakokon, és nem tömegével a büfé-ruhatáros képzéseken

2015. jún. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Az is érdekes lehet, hogy külön-külön hogy néz ki az arány mondjuk a bölcsész és a mérnök/TT szakokon.
2015. jún. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
76%

én az emancipációban is látom az okát.


És rögtön az alacsony házasság és gyerekszámot is látom mögötte.

Mert az a nő aki felsőfokú végzettséget szerez az már minimum hasonlóan kvalifikált párt is keres magának, ha nem 2 diplomásat és többet keresőt.

Így a nők diplomás férfiakat preferálnak akik mint írtátok sokkal kevesebben vannak.

Tehát a facérok társadalma következik, illetve a nyugdíjasoké, amennyiben még lesz 30év múlva fizetőképes nyugdíj Magyarországon... nem riogatás, jogos félelem.

2015. júl. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
28%

Mert a nők okosabbak! :-D

Na jó, nem, csak vicceltem.

Lehet, hogy azért, mert alapból több nő él a világon, mint férfi. Vagy mert a férfiak inkább dolgozni és pénzt keresni szeretnének, nem egyetemre járni 24-26 éves korukig. Nem tudom.

2015. szept. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
61%
Az sem mindegy, milyen szakon. A nők többsége csak valami alibi semmitérő szakra jár (kommunikáció, marketing, bölcsész). Lehet, hogy kevesebb a férfi az egyetemeken, de azok komoly szakokra járnak.
2015. szept. 16. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
61%
Nem mindegy, hogy akit te "komoly" szakra járónak nevezel, az milyen eredménnyel teljesíti azt :D Tucatnyi srácot ismerek, aki baromi büszke magára, hogy elment mérnöknek, még akkor is, ha tanulni lusta hozzá, 2essel bukdácsol végig, és csodálkozik, hogy 6 évig járja az alapképzést, hogy utána villoghasson egy harmatgyenge 2es diplomával. Félreértés ne essék, nem nézem le a mérnököket, aki komolyan veszi, annak tudom, hogy eszméletlen sokat kell készülnie (ilyen ismerősöm is van nem egy). Csak azt mondom, hogy én sokszor azt látom, hogy a férfiak egyszerűen kevésbé veszik komolyan a tanulást.
2015. szept. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak nem tudom akkor miert nem nok a mernokok, es az alibi papirmunkat miert nem a ferfiak vegzik. 😾😮
2015. szept. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!