Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért van az, hogy a komoly...

Miért van az, hogy a komoly műveltséggel és kulturális háttérrel rendelkező értelmiségiek gyakran szegényebbek, mint az alacsony sorból jövő, önmegvalósító emberek?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre, hogy a legalacsonyabb sorból származó emberek gyakran a legtalálékonyabbak (pl. a világhíres Brian Tracy), míg a többgenerációs, tősgyökeres értelmiségiek gyakran sokkal kiszolgáltatottabbak. Én pl. ismerek olyan embert, aki óriási szaktekintély a maga területén nemzetközileg is, mégis tudom róluk, hogy sajnos vannak gondjaik. Ellenpéldaként meg ismerek olyan embert, nem is egyet, aki sokkal egyszerűbb sorból származott, inkább műszaki dolgokhoz ért, de mégis a jég hátán is megél, találékony és gazdag. Miért van ez a tendencia (már ha ez egy valós tendencia, nem csak az én környezetemből kiragadott példák)?
2015. aug. 3. 12:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem tendencia. Inkább úgy mondanám, hogy az iskolai végzettség vagy a műveltség még nem jelent automatikusan jó állást és jó keresetet. Lehet egy állásnak jó presztízse, de nem biztos, hogy sokat lehet vele keresni. Pl. egyes orvosi szakterületek. De van olyan orvos, aki halálra keresi magát. Szóval látod, még egy szakmán belül is nagy eltérés lehet.

Csak ugye, aki alulról küzdi fel magát önerőből, azt jobban megjegyezzük, mint aki beleszületett.

És olyan is van, aki nem gazdag családból származik, nem gyűjti a diplomákat, mégis megtalálja a számításait.

Talán abban lehet valami, hogy aki a jég hátán is megél, az rá van kényszerülve, hogy mindig kreatív legyen, hogy merjen kockáztatni. De persze nem minden hátrányosabb helyzetűben van meg ez a képesség.

És ugyanúgy az értelmiségi családokban is lehet valaki kreatív, határozott, talpraesett.

Szóval ez több mindentől függ, összetett, nem csak egy-egy adat határozza meg, hogy milyen lesz valaki ezen a területen.

2015. aug. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem az is benne van, hogy aki "felkuzdi" magat, annak fontos a penz, direkt ugy iranyitja a dolgokat, hogy jaj, csak a szegenyseget keruljem el. A tosgyokeres ertelmisegiek "kiszolgaltatottsagat" en inkabb egyfajta szabadsagnak latom, hogy nem muszaj az anyagi szempontok menten donteniuk, bevallaljak azt is, hogy keves penzert csinaljak azt, ami igazan erdekli oket.
2015. aug. 4. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Buldosiers válasza:
Baromságok ezek, pláne a K-európai poszt komcsi országokban, ahol a felkapaszkodottak meggazdagodott emberek többsége nem a tehetségével eszével kapaszkodott fel, hanem a zavaros privatizációs időkben pártvonalon ismeretséggel....
2019. aug. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!