Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Az első világháborúban ha...

Az első világháborúban ha valaki huszár őrmester volt, az mit takart?

Figyelt kérdés

Szóval hány embert vezényelt, milyen rang, milyen életmód (jó ez picit fura kérdés), de milyen életfeltételt biztostott ez a rang ?

Az ükapám az volt, ma tudtam meg...nagyon büszke vagyok rá.

Amúgy meg történész szeretnék lenni, ezért meg főképp kérdekel ez a kérdés, szóval megkérnék midnenkit, aki amit tud, írja le ide.

KÖSZÖNÖM !



2015. szept. 12. 19:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Az őrmester egy rendfokozat, nem egy beosztás, így nem lehet tudni, hány embert vezényelt. Tiszthelyettesként egy egész századot is felügyelhetett (persze a parancsnok nem ő volt, hanem egy tiszt), de lehet, hogy egy ember se tartozott alá - pl. a járőrkocsiból kiszálló rendőr is lehet, hogy főtörzsőrmester, de attól lehet, hogy soha életében nem adott parancsot senkinek, vagy max. katonakorában, ahol egy "koszos" őrvezető volt.

Egy akkori tiszthelyettes az alsó középosztályhoz tartozott, hogy ez akkor mit jelentett, azt mai viszonyok szemszögéből nézve elég nehéz értelmezni, abban a korban játszódó (lehetőleg akkor íródott) regényekből lehet képet kapni róla.

2015. szept. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Nekem úgy mesélték, a még élő, és élőben hallott rókonai (a most 70 éven felüli rokonom, aki akkorjában kisgyerk volt (1945 és 50 között), hogy ő olyan volt, hogy hazajött hajnali 3kor, és azt mondta a feleségének: ,,asszony tíz tojsból rántotta, MOST!". És az asszony pattant és csinálta hajnalban.

Meg valami ilyesmit mondodott, hogy ,,száz (talán erre a számra emlikszik) emberenek tudok parancsolni, de a saját feleségemnek nem".

Picit vicces történet, de ebbő tudom, hogy embereket vezényelt, parancsot adott nekik, mert ebben biztos volt az öreg rokon, cska arra nem emlékezett, hogy hányat mondott.

De az is biztos, hogy huzár őrmester volt.

Köszönöm a választ !

2015. szept. 13. 11:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!