Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Egyetemi történelem szakos...

Rigómező kérdése:

Egyetemi történelem szakos tanár szeretnék lenni. Az ELTE bölcsészettudományi karán belül töri szakra szeretnék menni. A 3 éves alapképzés után nem tudom melyik mesterképzésre kell jelentkezni? Ehhez kérném ebben jártas emberek segítségét.

Figyelt kérdés
Alapképzés után a tanári mesterképzésre és utánna PHd, vagy pedig a diszciplináris szakokon belül a sima törire kell mennem és utánna PHd? Mert az utóbb megemlített nem ad tanári végzettséget.

2015. okt. 28. 15:28
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Csak osztatlan tanárképzéssel lehetsz tanár, szóval a töri mellé kell egy másik szakot is választanod, amit végig kell csinálnod mellette. 3 év után választanod kell majd, hogy mindkét szakoddal gimis tanár akarsz-e lenne vagy csak az egyikkel (és a másikkal ált.iskolai), ha mindkettő gimis, akkor fél évvel hosszabb a képzés. Összesen 4,5/5 + 1 év, a plusz egy év a kötelező gyakorlat. De helyette mehetsz tovább a még két éves doktorira is, ha majd amellett döntesz.

Régebben volt az, hogy 3 év alapképzés, aztán tanári mester, de az talán jövőre indul utoljára azt hiszem, szóval az biztos, hogy már kicsúsztál belőle (te is, akárcsak én..... én idén kezdtem). Úgyhogy már csak az osztatlan tanárképzés lehet, ha tanár szeretnél lenni.

2015. okt. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Legalábbis én elsőéves tanárisként így tudom. (:
2015. okt. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Ja és bocsi, azt is kihagytam, hogy ha mindenképp egyetemi tanár szeretnél lenni, akkor ugye kelleni fog a 2 év doktori is.
2015. okt. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

De ez nagyon jól leírja egyébként, meg az ábrán tök jól látszik. (És bocsánat, elírtam, 3 év a doktori):


[link]

2015. okt. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :)
2015. okt. 28. 15:47
 6/21 A kérdező kommentje:
Azt még megkérdezhetem, hogy milyen végzettségem lesz ezzel a 6 évvel, és hogy melyik karon belül van ez az osztatlan tanárképzés?:)
2015. okt. 28. 16:13
 7/21 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, tanárival mész doktori képzésre vagy anélkül. Tanári annyival jobb, hogy nagyjából 90%, hogy nem vesznek fel doktori képzésre, olyan iszonyatos a túljelentkezés, és legalább tanárként meg tudsz élni.


Arra meg magadtól rá tudsz keresni, milyen tanárképzések vannak (ugye tudod, hogy kétszakos képzés van csak?). Kezdjük itt a kutatómunkát.

2015. okt. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
" tanárival mész doktori képzésre vagy anélkül" - úgy értem, mesterképzés legyen, ami lehet diszciplináris is.
2015. okt. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
igen tudom hogy csak két szakos van:) szóval ha megvan a 6 évem akkor utána elmegyek tanítani és azalatt megcsinálom a PHd-t. Ha a PHd megvan akkor már egyetemi tanár is lehetek ugye?:)
2015. okt. 28. 16:42
 10/21 A kérdező kommentje:
Amúgy ha elvegzem ebben az osztatlan tanarkepzesben a 6 évet akkor ebben nincs is benne a mesterkepzes?? Mert az úgy elég durva lenne hogy 6 év után még mester képzés is meg phd..
2015. okt. 28. 17:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!