Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért léteznek felesleges...

Miért léteznek felesleges emberek? Olyanok, akik mindenhol, mindenkinek útban vannak? (= "kutyák", "bogarak")

Figyelt kérdés

Például, József Attila. Ő nem kellett senkinek, mindenkinek csak rosszat tett, akárhol volt.

Vagy, ha valaki ismeri Kafka Átváltozás című művét, akkor említem Gregor Samsát, ő sokkal jobb példa erre. Nem volt haszna a létezésének, sőt, inkább terhet jelentett családja számára, akik örültek, hogy végre megszabadultak tőle.



2015. nov. 30. 22:18
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
75%
Nem értem a kérdést, már ne is haragudj. Ez olyan szinten értelmetlen, mint nagyon. Hát most figyelj ide. A vallásokkal, meg egyéb ilyen mitológiai bullshitekkel ellentétben egyáltalán nem céllal születtünk. Azért születtünk, mert apánk, anyánk kefélt egy jót és 40.000 sperma útnak eredt, a végeredmény pedig te vagy. Ennyi. Ilyen egyszerű, ha tetszik, ha nem. Ha olyan aggyal születsz, hogy képes vagy az egész emberiségnek hasznot hozni, akkor az van, ha meg hülyének születsz, akkor csak teher leszel. Ennyi a történet, hát ez ilyen egyszerű. Ahány ember, annyi féle. Van, aki hasznos, van, aki nem.
2015. nov. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
75%
(Az igazi kérdés az, hogy a szennyeknek miért nem lehet golyót adni. De ezt halkan mondom, nehogy meghallja valaki.)
2015. nov. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 Crisopher ***** válasza:
95%

Nagyon rossz példákat hoztál fel. József Attila egy neves költő volt, és hiába volt nehéz élete, mégis a mai napig számon tartja az irodalomtudomány.

Gregor Samsa meg igazából nem is létezett.

2015. nov. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
93%
Senki sem felesleges. Mindenki jó valamire - ha másra nem, hát elrettentő példának.
2015. nov. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Ha Atika sosem volt útban senkinek, és sosem volt szomorú, akkor meg minek akart annyiszor öngyilkos lenni? Meg akkor mi is volt Ödönkével, aki a világ végére küldte tanulni, hogy jó messze legyen tőle?

Gregor, pedig tudom, hogy nem valós személy, hanem Kafka művének szereplő. Itt nem Gregor életének értelméről, hanem a Gregorhoz hasonló, e világban létező emberek életének értelméről.

2015. nov. 30. 22:55
 6/25 A kérdező kommentje:

Ja, igen, Istent meg a megváltást, vallást, stb. nem foglaltam bele a kérdésbe.

Igazából annak csak annyiból kötődik a két kulcsszó a kérdéshez, hogy az ilyen embereknek semmi közük Istenhez, hajlamosak az öngyilkosságra, köcsögök és keresztre valók. Örökké a Pokol tüzén kellene égniük, szenvedésben. Pusztuljanak csak ki erről a világról, hogy már csak értelmes, jó, a társadalomban jelentős személyek létezzenek, akik életpéldájukkal másokat is elvezetnek a hitre, és üdvözülnek.

2015. nov. 30. 23:00
 7/25 anonim ***** válasza:
84%
Tanulhatunk egymástól; lehet egymástól pl lelki dolgokat is tanulni, pl emberséget, h segítünk másoknak, hogy vagy neki kell segíteni, és valaki megszánja, jót cselekedett vele, és ettől ő is jól érzi magát; vagy pedig éppen ő nyújt támaszt valakinek, akinek éppen akkor szüksége van rá. Meg hát József Attila ő művész volt, és azzal például tud gyönyörködtetni, lehet kapaszkodókat adni ezzel másoknak adott esetben; és jó belegondolni, hogy létezett/zik az az ember, aki azt az adott alkotást létrehozta. Vagy pl esetleg továbbadja a régi népdalokat, történeteket, szólásokat, hagyományokat; meg az ő élete is tanulsággal szolgálhat akár; vagy pedig tanulságos sztorit elmond csak úgy valakinek, szóval taníthatjuk egymást, meg egymás által tapasztalhatunk meg dolgokat; meg hát pl egy remete is gyűjthet élményeket; szóval hogyha pl egymaga van valahol valaki adott esetben, akkor is gyűjthet tapasztalatot, ismereteket, megfigyeléseket, képezheti magát. Meg ha pl esetleg feljegyzéseket készít, akkor más meg abból is tanulhat, ha később megtalálja, felfedezi. Szóval én nem gondolnám, hogy van, hogy felesleges.
2015. nov. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
65%
"minek akart annyiszor öngyilkos lenni?"Lehet pl,hogy ez volt a sorsa egy része, hogy kitartást tanuljon, hogy ne adja fel; bár én nem tudom.
2015. nov. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

7-es, ezzel nem tudok egyet érteni. Mert, aki útban van nekem, az sosem lesz a hasznomra, bármennyire akar is.


8-as, nem tudom. Néhány embernél talán lehet valami ilyesmi, de nem mindenkinél, az biztos. Amit írtál, eléggé Jézusosnak tűnik. Egyszer Orsi (Anna Orsolya) mutatott nekem egy novellát, amit ő írt, abban volt hasonló ahhoz, amit te írtál. Meg egy levélben írta, hogy tovább gondolta a történetet, és ez neki a szenvedésre, vértanúságra való felkészítés volt.

Mindjárt kikeresem a linket.

2015. nov. 30. 23:34
 10/25 Molyember ***** válasza:
84%

József Attila egyetlen versével többet tett az országért, mint az elmúlt 100 év politikusai összesen. Miért nem volt hasznos?

Ha nem trollkodsz, valami komoly baj lehet a fejedben.

2015. nov. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!