Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Manapság miért születik egyre...

Manapság miért születik egyre több autista vagy aspergeres gyerek?

Figyelt kérdés

Vagy régen is ugyanennyi volt?

Valahol olvastam, hogy például az USA-ban egyre több gyerek születik autizmussal, még több az autizmus egyik enyhébb változatával, az Asperger-szindrómával.

Ugyanúgy olvastam, hogy Magyarországon is egyre több gyerek születik enyhe vagy erős autizmussal.


[link]


Mi az oka annak, hogy egyre több gyerek születik autizmussal? Vagy Asperger-szindrómával.



2016. jan. 4. 19:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%
Nem születik egyre több autista. Egyszerűen egyre több esetet ismernek fel és időközben változott az is, hogy kit nevezünk autistának.
2016. jan. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 akarkizoltan56 válasza:
1%

a védöoltások miatt lesznek autisták

higany van a z oltásban,lasd h1n1,a haverom bal keze lebénult miutan megkapta a virus elleni oltást.

2016. jan. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
22%

Nem születik több, csak éppen ezeket a betegségeket nemrég "fedezték fel", és azóta egyre több embert diagnosztizálnak vele.

Személy szerint úgy gondolom, hogy sokszor tévesen, de lehet, hogy ez csak az én véleményem...

2016. jan. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Én elhiszem, hogy a védőoltások miatt születnek autisták, amennyiben megfelelően indokolják.

Tessék meggyőzni és én leszek az oltások legádázabb ellenfele. Nyitott vagyok minden érvre.

De amíg érvek nélkül, nem alátámasztott állításokkal dobálózunk, addig ne várjunk, hogy bárki elhiggye.

2016. jan. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
17%
Sok a roma
2016. jan. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
Mikor bejött az influenza elleni védőoltás , felénk nem egy idős ember majdnem belehalt. De lehet ennek az oka a sok millió féle tartósító szer, vegyi anyag , műanyag.
2016. jan. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyre többet ismernek fel, illetve a diagnosztika is biztos változott.

Például engem diagnosztizáltak Aspergerrel. Ha én aspergeres vagyok és apukám meg nagyapám nem aspergeres, akkor viszont megeszem a kalapomat, mert sokkal "durvább" aspergeres tüneteket produkálnak. Őket pedig nem diagnosztizálták ugyebár...

2016. jan. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Bármi lehet az oka. Bárkinál előfordulhat, hogy hirtelen beteg lesz, kórházba kerül, vagy legszerencsétlenebb esetben meghal. De ennek megvan a saját valószínűsége és naponta világszerte több ezer olyan eset történik, amikor valaki nem kapott oltást és mégis beteg lett. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy attól még, hogy a két dolog egy időben, még lehet két különböző ok miatt, amik véletlenül estek egybe.
2016. jan. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Elnézést kimaradt: "két dolog egy időben... történik..."
2016. jan. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

"a védöoltások miatt lesznek autisták

higany van a z oltásban,"


A higany önmagában semmit sem jelent. A klór pl. mérgező, maró hatású gáz, mégis az NaCl (nátrium-klorid, köznapi nevén konyhasó) nélkülözhetetlen vegyület az emberi szervezet működéséhez. Vagy pl. a foszfor önmagában egy erősen mérgező dolog, mégis alapvető elem a DNS-lánc felépítésében (vagyis az összes létező élőlény genomjában).

2016. jan. 5. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!