Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Tényleg ez lehetett Hitler...

Tényleg ez lehetett Hitler (egyik) nagy bűne?

Figyelt kérdés
[link]

2016. jan. 30. 11:25
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Egy gyors utánanézés alapján nekem az a benyomásom, hogy Churchill soha nem mondott ilyet, de 1960-ban semmiképp. Egyébként Hitler nagy bűne leginkább az volt, hogy megpróbálta elfoglalni az egész világot, közben megölve annyi embert amennyit épp kedve volt. Nem tudom erről a részről hallottál-e.
2016. jan. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%

Of course, ez egy tök hiteles, forrásokkal alátámasztott és elismert nyelvész által magyarra fordított idézet egy szintén elismert, nagy múlttal rendelkező és hiteles tartalmat kínáló weboldalról, tehát kijelenthetjük, hogy teljesen igaza van és feltétel nélkül elfogadhatjuk azt is, hogy Hitlert és birodalmát ezért csapták szana széjjel, nem pedig milliónyi ártatlan ember elképesztően kegyetlen kivégzéséért és újabb milliók halálba küldéséért, vagy egy globális háború kirobbantásáért.

G.

2016. jan. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 sadam87 ***** válasza:
85%

Nyilván ez volt. Biztos ezért kötött Anglia külön flottaalkut Hitlerrel, ezért nyugodtak bele a nyugati hatalmak, hogy Németországhoz csatolja Ausztriát, valamint ezért egyeztek bele külön konferencián, hogy a Szudéta-vidék is a németekhez kerüljön. Trükkösen "kiprovokálták", hogy Németország megtámadja Lengyelországot, közben nem támadták meg (biztos, mert akkor túl könnyen győztek volna, és akkor hol lenne a megfélemlítés), majd megvárták, amíg őket is megtámadja, Franciaországot legyőzi és megszállja, Anglia szárazföldi hadseregét pedig lényegében harcképtelenné teszi. Ezután gyorsan összeszövetkeztek a Szovjetunióval, amit nyilvánvalóan nem "szakítottak ki a világkereskedelmi rendszerből" (akármit jelentsen is ez).

Csak nekem tűnik úgy, hogy ez így nem stimmel?

2016. jan. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy népszerű mítosz Hitlerrel kapcsolatban, hogy "hadat üzent a globális pénzhatalomnak". Valójában a hatalomra kerülését a Rockefellerek és a Warburgok finanszírozták, és olyan ma is létező multicégek működtek együtt a nácikkal, mint a General Motors, az IBM, a Coca Cola és a Ford.
2016. jan. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%

Ez ugyanaz, mint a felsorolás a történelem nagyjairól, hogy miket mondtak a zsidókról.

Egyébként a "globális pénzhatalom" kifejezés a "zsidók" szinonímája, vagy legalábbis ugyanazokat a "kéjreceptorokat" stimulálja az efféle örömök kedvelőiben.

2016. febr. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Tehát akkor lényegében Hitlert is azok segítették,támogatták,emelték hatalomra akiket ma háttérhatalomnak nevezünk,globális elitnek stb. ?

De a zsidók miért támogatták volna Hitlert aki a kezdetektől a zsidókat hibáztatta egy s másért?

2016. febr. 9. 15:23
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha én német nagytőkés lettem volna 1928-ban mondjuk, akkor én is támogattam volna Hitlert, mert láttam volna, hogy milyen tehetségesen hülyíti meg az embereket és felmerült volna bennem, hogy hátha még hatalomra is kerülhet, és akkor a befektetésem búsásan megtérül esetleg. Meg persze támogattam volna más perspektivikus politikusokat is. Gondolom hülye antiszemitizmusa nem volt titok senki számára, ezért a zsidó nagytőkések nem támogatták, talán el se fogadta volna a pénzüket Adolf.

Tehát azok a hülyék, akik elképzelnek egy "globális összeesküvő háttérhatalmat" és ezt azonosítják a zsidókkal, tévednek. A Hitlert támogató nagytőkések neveit pontosan lehet tudni.

2016. febr. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!