Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Van e olyan népszerű, tudomány...

Van e olyan népszerű, tudományos körökben elismert internetes oldal, ahol tudományos tanulmányokat lehet megosztani?

Figyelt kérdés
2016. márc. 5. 15:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Van.
2016. márc. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Esetleg a nevét is megtudhatnám?
2016. márc. 5. 16:28
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Én is hasonlót keresek, tegnap volt egy kérdésem hogy van-e, ahol a legfrissebb találmányokat megosztják. De persze semmi. A tudományos publisztika borzalmas!
2016. márc. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Van ilyen, az összes netes tudományos folyóirat ahova lehet publikálni.

[link]

[link]

[link]

És azért nem szoktak nagyon reagálni az ilyen kérdésekre, mert valószínűleg nem üti meg a szintet a te tudományos gondolatod az ilyen ténylegesen tudományos folyóiratokhoz. Ezt nem sértésnek szántam csak ahhoz hogy valami ilyen újságban publikálhass igazolt eredmény kell, valamilyen kísérlet, mérés vagy elméleti fizikában korrekt matematikai levezetése a megoldott problémának. Szükség van ellenőrzésre, konklúzióra, hogy mit kutattál mi lett az eredményed ez mire utal, milyen jelenségeket jelezhet előre.


Olyan oldal meg nincs ahol találmányokat publikálnának, a szabadalmi hivatal őrzi a bejegyzett szabadalmakat, ezen kívül az adott tudományterület folyóirataiban, jeles képviselőinél lehet érdeklődni ilyesmiről.

2016. márc. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Vree ***** válasza:

Nem vagyok biztos benne, hogy értem, mire gondolsz: blogolni akarsz, fórumozni? A saját kutatásodat akarod közzétenni? Tudományos szakkönyvtár kellene?


Ha kutatók által publikált cikkekre vagy kíváncsi, az arxiv.org egy nagyon jó gyűjtemény. Megjegyzem, ha itt akarsz kutatást közzétenni, szigorú követelményeknek kell megfelelned - és az Arxiv még messze engedékenyebb így is, mint az offline tudományos folyóiratok...

2016. márc. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 sadam87 ***** válasza:

Gondolom, ilyenekre gondolsz:

[link]

[link]

2016. márc. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Magyar nincs?
2016. márc. 5. 18:00
 8/9 anonim ***** válasza:
Magyarország egy kis ország, nincs olyan folyóirata ahol tudományos dolgokkal foglalkoznak. Van olyan ahol fizikával vagy biosszal vagy kémiával vagy mondjuk nukleáris dolgokkal foglalkoznak, de nincs olyan hogy tudománnyal foglalkozik.
2016. márc. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
www.academia.edu/
2016. márc. 6. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!