Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A lelki tanácsadással kapcsola...

A lelki tanácsadással kapcsolatos állásokhoz pontosan mit kell tanulni és hogyan működik?

Figyelt kérdés
Próbáltam utánanézni a neten, de nem sok mindent találtam róla. Vannak ilyen telefonos lelki tanácsadók, stb. Nekik mit kell tanulniuk, milyen karon az egyetemen? (Feltételeztem, hogy társadalomtudomány vagy pszichológia, de pontosan hogy zajlik?)

2016. márc. 16. 20:00
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológiát tanulnak legtöbb esetben, de előfordulhatnak más végzettségű emberek is ilyesminél, attól függ, pontosan mi a profilja a segítségnyújtásnak. De ha szigorúan a "lelki tanácsadásról" beszélünk, azt alapvetően pszichológusok végzik.

Pszichológusképzés elég bonyolult manapság, 3+2 év az egyetemen, akkor vagy okleveles pszichológus, utána jönnek a szakképzések, módszerspecifikus képzések. De sokszor már az egyetemi évek alatt be lehet kapcsolódni ilyen tevékenységi körbe, önkéntesként / szakmai gyakorlatot végezve stb. Például az ELTE-n működik egy szerencsejátékos vonal, ahova függők telefonálnak be, ebben részt vesznek már az alapszakos pszichológushallgatók is. Illetve a Kortárs Segítő csoport tagjai is pszichológus hallgatók, ők az egyetem hallgatóinak kínálnak lehetőséget arra, hogy lelki ügyeikkel fordulhassanak valahová.


A pszichológia képzésen belül egyébként elég sok a lehetőség, az egészséges populációval ilyen "lelki tanácsadás" szinten a tanácsadás szakirány, tanácsadó szakpszichológus foglalkozik elsősorban. Az ő profiljukba tartozik a pálya és karrier tanácsadástól kezdve az életvezetésen keresztül nagyon sok minden. De ha beteg emberekről van szó, az a klinikum területe, klinikai szakpszichológusoké.

2016. márc. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, ment a zöld kéz! :)
2016. márc. 17. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!