Mi a mennyei mandátum?

Figyelt kérdés

2016. szept. 1. 15:31
 1/8 A kérdező kommentje:
Mivel fogalmam sincs mi tag-et írni hozzá egy kicsit nehéz.
2016. szept. 1. 15:32
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Semmi.


Te nem mennyei MANNÁRA gondolsz véletlenül??


[link]


A mandátum totálisan mást jelent, és semmi köze a mennyhez.

Mandátum: [link]

2016. szept. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez az angol "Divine Mandate" kifejezés tükörfordítása akar lenni (ilyet még nem hallottam magyarul) - ez lehet, hogy a feudális kori királyok azon (természetesen önmaguk által proklamált) jogára utal, hogy ők valamilyen isten kegyelméből uralkodnak a népük felett. Ez a kínai császárságokban is erős szerepet játszott - a jó császár "égi mandátumot" kap arra, hogy kormányozzon, viszont ha rosszul uralkodik, elveszti, és a "mandátum" más császárra száll (persze mindig egy rivális, nagyon is emberi trónkövetelő szokta kijelenteni, hogy a császár elvesztette "mandátumát").
2016. szept. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából az, hogy a király isteni felhatalmazásból uralkodik, ő az isten jobbkeze az országban, senki nem áll fölötte, legfeljebb az isten. A király tekintélyének és hatalmának nyomatékosítására találták ki ezt a szöveget.
2016. szept. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Vree ***** válasza:
100%
#3asnál a pont, bér hadd tegyem hozzá, hogy ez az elnevezés, amennyire én ismertem, kizárólag a kínai (esetleg japán) uralkodókra használatos; a keresztény uralkodók istentől való jogát (ami lényegében ugyanez) máshogy hívják.
2016. szept. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Óóó, hát ez eszembe nem jutott volna. :D Szerintem ezt a kifejezést így biztosan nem fordítjuk szó szerint magyarra!


Ez egy latin kifejezés, és így is használatos.

2016. szept. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam ha így fordítom le akkor lesz akármilyen jelentés béli különbség xD
2016. szept. 1. 21:49
 8/8 anonim ***** válasza:
Pusztán nem ismertem így fel. :D
2016. szept. 2. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!