Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Kínában milyen kultuszok vannak?

Kínában milyen kultuszok vannak?

Figyelt kérdés
Sajnos nem találok semmit az interneten a kínai kultuszokról és ebből kell házi dolgozatot írnom. Tudna valaki segíteni?

#Ázsia #Kína #lélek #gyász #kultusz #személyi kultusz #vallási kultusz #kultuszok #kínai hagyomány
2016. nov. 9. 15:33
 1/9 anonim ***** válasza:
23%
Személyi.
2016. nov. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
"Ez a Sárkány éve" (Az meg a Sárkány Éva...)
2016. nov. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Indulj ki ezekből: Buddhizmus, konfucianizmus, taoizmus.

(Ha így érted a "kultuszt".)

2016. nov. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Helyes válasz ***** válasza:
Egypárt kultusz.Nyomjukelanépet kultusz.És az előttem szólóé.
2016. nov. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2016. nov. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Valaki említette a buddhizmust. tévedés. Évtizedek óta nem foglalkozik a legtöbb kínai (a többségre, a han kínaiakra értem) a buddhizmussal.


Nézz csak utána, aki erről írtál, pl a wikipediaban a buddhisták életterét tartalmazó térképeken. Kínában alig fogsz ilyet találni. Oké, érthető, hogy mert a kommunizmus tiltja, ez a látszat, de a népi vallásokat is elvileg akkor kellene tiltania a kommunizmusnak... Holott azok dívnak inkább (meg részben még mindig van máig tartó hatása ott a konfucionizmusnak).


Buddhizmus az utóbbi kb száz évben Indokínában jellemző kellően magas százalékos arányban (25% / 50%), valamint Dél-Koreában és Japánban (kb 25-30%), és Tibetben (ott kb 90%).


A buddhizmus Indiából indult, Kínán át hódított, de e két ország területének nagy részéről régóta kiszorult.

2016. nov. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Még én vagyok; néztem pontosabb adatot is:

Kínában a lakosságnak kb 15%, aki buddhista, de mint jeleztem, én külön számítom Tibetet, amely utóbbit bekebelezte Kína, és hát Tibetben több, mint 90%-os a buddhizmus elterjedtsége, ahogy az imént megfogalmaztam már.


Ergo Tibetet nem számítva legfeljebb minden tizedik kínai, aki buddhista, a többi főleg ateista / agnosztikus, illetve népi vallású, a maradék pedig egyéb (néhány keresztény, muszlim közösség).


Tehát Kínából és Indiából régóta alapvetően kiszorult a buddhizmus, nem igazán tényező.


Ha valaki az utóbbi minimum száz év Kínájáról azt állítja, hogy buddhista ország (Tibetet nem számítva), az épp olyan százalékarányos tévedés, mint ha azt állítaná, hogy Magyarország etikailag többségében romák lakta ország volna.


Kínai tehát alapvetően NEM buddhista ország, vallásilag. A taoizmus és a konfucionizmus meg inkább a kultúrájuk egyéb területeibe, főleg a gondolkodásmódba, filozófiájukba épült be.


Ezáltal NEM minősíteni szeretnék, hanem analógiásan jelezni az arányok félreértelmezését a "Nov.9., 17:31" hozzászóló részéről.

2016. nov. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Lehagytam két jelentősebb méretű országot a buddhizmus elterjedése kapcsán. Hogy teljes legyen az alapvető kép, tehát továbbá:

Malajzia: kb 25%

Mongólia: kb 50%.

2016. nov. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
JAV: Indokína 80-90% (kivéve ezen belül Viet-Nam, ott kb 50%)
2016. nov. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!