Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hol találok olyan művet, ami...

Hol találok olyan művet, ami alaposan, igényesen feltárja, hogy hogyan alakultak ki a modern filozófiai irányzatok, és azok hogyan vezettek végül modellekhez, mint a Marx által megálmodott kommunizmus, és azok hogyan váltak konkrét ideológiákká?

Figyelt kérdés
2016. nov. 30. 13:34
 1/3 anonim ***** válasza:

hát, ha tudsz angolul, akkor a CrashCourse youtube csatornán van most egy filozófia sorozat, eddig 37 db 9-10 perces résszel...

https://www.youtube.com/playlist?list=PL8dPuuaLjXtNgK6MZucdY..

2016. nov. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Filozófiáról sok mindent olvashatsz. Többek között sokféle nézőpontból filozófiatörténetet. De olyant, amit keresel, nem fogsz találni. Ha mégis, akkor szólj nekem is, mert alapvetően új tudományos módszertant fedeztünk fel.


Marx például közgazdász volt. A korabeli államműködési módokat vizsgálta, és mindnél problémákat talált. Ezek a problémák alapvetően belső ellentmondások voltak. Feltárt néhányat, és arra jutott, hogy az archaikus társadalmakban meglévő egyenlő kapcsolatrendszer nem okoz ellentmondást (azt ő még nem tudhatta, hogy miért nem - ez csak a XX. század közepe óta feltérképezett). Marx valójában nem álmodta meg a kommunizmust, ennek modelljét Lenin dolgozta ki. Persze ő sem tudhatta, az miért nem fog működni.


(azt nem tudom, te mit értesz azon, hogy "modellé válik")

2016. nov. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy Marx részben a korábbi filozófiai iskolák hatására hozta létre az elképzelését, és azért használtam a modell szót, mert nem tudom, pontosan milyen fogalomkategóriába tartozik a kommunizmus (ideológia? gazdasági berendezkedés?). Mivel érdemes kezdeni, ha a modern filozófia érdekel bevezető szinten?
2016. nov. 30. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!