Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Élnél egy olyan világban,...

Élnél egy olyan világban, ahol rabszolgaként tartják az emberi fajt?

Figyelt kérdés

Tegyük fel,hogy egy magasabbrendű (földönkívüli) civilizáció leigázza az emberiséget és szolgaként tartja,dolgoztatja. A technológiájuk hatványozottan fejlettebb,pusztán a szadista hajlamaik miatt kötelezik az embereket rabszolgamunkára.

A kérdés,hogy élnél egy ilyen világban? De nem emberként,hanem egy hódító idegen személyében.



2017. jan. 25. 16:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
És most milyen világban élsz?
2017. jan. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Nem lennék szívesen rabszolga, bár sok múlik a bánásmódon. Én igyekszem emberséges lenni, és nem akarnék értelmes lényeket rabszolgaként tartani. Ha olyan fejlett civilizációnk lenne, akkor minek?
2017. jan. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

"És most milyen világban élsz?"


De én egy idegen civilizáció által uralt világról beszélek....



"Nem lennék szívesen rabszolga, bár sok múlik a bánásmódon. Én igyekszem emberséges lenni, és nem akarnék értelmes lényeket rabszolgaként tartani. Ha olyan fejlett civilizációnk lenne, akkor minek?"


Mint írtam,amolyan szadista hajlam,arrogancia miatt.

2017. jan. 25. 18:08
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy idegen lény el tud jönni valahogy a Földig más csillagrendszerből, az már rendelkezik olyan technológiával, hogy konkrétan eszébe sem jut törékeny, lassú, gyenge, fáradékony, körülményes biológiai szervezeteket alkalmazni munkaerőként. Az vagy leigáz és rezervátumba zár, messze attól ami kell neki a bolygónkról, vagy kiirt, vagy békével jön. Egyik esetben sem fog pötsölni emberi munkaerővel, mert nagyon nem éri meg neki.
2017. jan. 26. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Wadmalac ***** válasza:

#4: erre azért nem vennék mérget.

Ha csak az emberből indulok ki, ahányszor magasabb civilizációs, technikai szint elért egy primitívebb szinten lévőt, automatikusan kihasználta, részint rabszolgaként is.

Afrika, Közép- és Dél-Amerika, csak példaként. De tulajdonképpen minden gyarmatosítás ilyen volt, legfeljebb egyértelmű rabszolgásítás nélkül, de arra hajazó munkaerő kizsákmányolással.

2017. jan. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Wadmalac ***** válasza:

Végülis a bennszülött faj kihasználása tulajdonképpen megújuló természeti erőforrás használata. Az mindig gazdaságos.

Idegen faj erkölcsi szintjét meg kár tippelgetni.

2017. jan. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Ha csak az emberből indulok ki,"


Erre majd térjünk vissza akkor, ha már képesek leszünk a csillagközi utazásra ;)

2017. jan. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Wadmalac ***** válasza:

"Erre majd térjünk vissza akkor, ha már képesek leszünk a csillagközi utazásra ;)"


Mert?

Optimista feltételezés, hogy addigra "disztingválódunk". :D

2017. jan. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mert így kezdtem a hozzászólásomat:

"Ha egy idegen lény el tud jönni valahogy a Földig más csillagrendszerből,"


Szóval egy olyan fajt kell alapul venni, amelyiknek birtokában van ilyen technológia. Az ember nem ilyen (egyelőre).


Lehet, hogy én vagyok túl optimista, de hiszem azt, hogy a technológiai fejlődés magával vonja minden más dolog fejlődését is (beleértve a kultúrát is). Ha egy faj képes a csillagközi utazásra, az számunkra elképzelhetetlenül magas szinten ismeri a technológiában rejlő lehetőségeket, így pedig a kulturális fejlettsége is lényegesen magasabb az emberénél. Emiatt pedig véd, és nem felhasznál más élőlényeket, kiváltképp ha azok egy értelmes faj egyedei.

De mondom, lehet hogy tényleg én állok túl optimistán a dologhoz. :)

2017. jan. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az én eszemmel, avagy inkább érzelmeimmel nem akarnék elnyomó lenni. A rabszolgatartó rendszerekben sem volt minden szabadnak rabszolgája, mert a rabszolga az drága, még ha vacakul etetik, itatják, és ruházzák. Különösen, ha vannak robotok.

Egyébként egy ilyen szadista hajlamú faj nem biztos, hogy eljutna idáig, mert egymással háborúznának, rövid békeidőkkel.

2017. jan. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!