Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Pszichiátriailag elmebeteg az...

Pszichiátriailag elmebeteg az az illető aki hetente egyszer (1x) nem eszik semmit, tehát se hús, se kenyér, semmi, csak vízet iszik és vallási okok miatt teszi ezt?

Figyelt kérdés
Illetve ha valamikor több napot böjtől (pl.: Húsvétkor 3 napot, karácsonykor is 2 napot. Meg ilyenek)
2017. febr. 4. 19:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Neki ilyen a vallása, neveltetése, kultúrája. Mások számára a te szokásaid ugyanúgy kirívóan furcsának tűnhetnek.

2017. febr. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Inkább ez a kérdés tűnik annak.
2017. febr. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De most komolyan kérdezem, [kiváncsi vagyok] hogy egy pszichiáter vagy pszichológus [tehát szakavatott] annak mondja-e ezt vagy letudja annyival hogy egy vallási eszmerendszerben él az illető és nem közveszélyes, tehát nem elmebeteg.
2017. febr. 4. 19:26
 4/7 anonim ***** válasza:
96%
1. vagyok. Szakember vagyok, és teljesen komolyan válaszoltam. De most tulajdonképpen a kérdésre szeretnél választ kapni, vagy a saját nézeteid megerősítését várod?
2017. febr. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Megnyugodtam. (Bár én nem szoktam böjtölni. De a nézeteim szerint jó a heti 1x böjt.)
2017. febr. 4. 19:30
 6/7 aperitif ***** válasza:
100%

Valamiért a legkönnyebb egy számunkra furcsa, tőlünk távol álló viselkedésre, gondolkodásmódra azt mondani, hogy "beteg". Máris meg vagyunk kímélve a gondolkodás, megértés, beleélés, átérzés fárasztó munkájától. Beteg, tehát foglalkozzon vele az egészségügy...

Az elmebetegségeknek egy igen szigorú kritériumrendszere van, önmagában az, hogy valaki hetente böjtöl, akár vallási, akár egészségügyi okokból, vagy akár csak lustaságból, nem jelent semmiféle kóros állapotot. Nem szenved, sem önmagának, sem a társadalomnak nem árt vele.

2017. febr. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Régen a nagymamám is ezt csinálta, de nem vallási, hanem egészségi okokból. 82 éves volt mikor meghalt, de nem ezzel kapcsolatos bajban. Mindenkinek ezt kellene csinálni, lehet hogy nem ilyen szélsőségesen, hogy csak víz, esetleg lehetne léböjt vagy gyümölcsnap, szerintem mindenképpen segítheti a szervezetet a méregtelenítési folyamatokban.
2017. jún. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!