Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Ha a zsidók tényleg Izrael...

Ha a zsidók tényleg Izrael területén éltek eredetileg, mint az arabok, akkor miért fehér a bőrük?

Figyelt kérdés
2017. febr. 14. 14:37
 1/5 anonim ***** válasza:
42%

Ki mondta, hogy fehér a bőrük?

Eredetileg nekik is olyan sötét, mint az araboknak.

Ja, hogy te nem tiszta vérű zsidókat ismersz, hanem keverékeket?

2017. febr. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%

Akik évezredet eltöltenek más közegben, azok egyre inkább keverednek velük. Akkor is, ha épp olyan időszak van, hogy a két nép nem csípi egymást, és az utódok épp nem hajlandóak tudomást venni a megtörténtekről.


A keleti identitással bíró magyarok ma mért néznek ki úgy, mint a szlovákok meg a júgók? Ugyanezért.


Egyébként vannak zsidók, akik az elmúlt évezredet is a Közel-Keleten töltötték, na ők aztán nem fakultak ki. És még valami érdekesség: a bukharaiak meg erősen mongoloidok.

2017. febr. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
66%

A zsidók Ur városából származnak, ez ma is létező város, nem Izraelben van.

Ettől lehetnek színesbőrűek, azok is van köztük, de mivel keveredtek, házasodtak fehérbőrőekkel, így már gyakori köztük a fehérbőrű.

2017. febr. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
9%
Én kint élek de csak 1 éve én ugy tudom hogy Ázsia felől jöttek és letelepedtek Izrael területén!
2017. febr. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 lalalaal válasza:
56%

Ez bonyolultabb kérdés mint gondolnád.


Először is, a zsidók különböző rasszokba sorolhatók. Vannak az ashkenázi zsidók (az európai zsidók akik évezredek óta Közép-Kelet Európában Európában vannak), aztán vannak azok a zsidók akik a közel keleten éltek az elmúlt évezredek alatt, vannak a szefárdi zsidók akik Portugáliából / Spanyolországból származnak... nyilván az ashkenazi zsidók a 'legfehérebbek', ahogyan előttem is leirták.


De amúgy is elég vitatott az, hogy a ma élő ashkenazi zsidók többsége egyáltalán valóban az 'eredeti' ókori zsidóktól származnak...van olyan elmélet ami szerint csak a zsidó vallásba a 9. századba betért nők leszármazottjai. De ettől függetlenül, a legtöbb europai zsidó már legfőkébb europai genetikailag.


És pl a magyarok se rokonai már genetikailag a hunoknak. A kutatások szerint a mai magyarok kb 6%-a rendelkezik csak az ősmagyarok 'vérével', egyébként mi már europaiak vagyunk genetikailag és a szomszédos országok lakosságához állunk genetikailag legközelebb.

2017. febr. 16. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!