Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mekkora lesz a Föld népessége...

Mekkora lesz a Föld népessége 1000 év múlva?

Figyelt kérdés

2017. febr. 26. 15:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Ezt egy emberisten jobban tudja, mint mi. Akármi is történhet közben... nagyon hosszú idő.
2017. febr. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy dolog biztosnak látszik:

Nem lehet olyan PONTOS számot jósolni, amelyiknek nagyobb lenne a valószínűsége, mint a nullának! :C

2017. febr. 27. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Túl sok mindentől függ. Elsősorban attól, hogy hogyan tudjuk feloldani az erőforrások szűkössége miatti konfliktusokat. Lehet, hogy megáll egy szinten a népesség, de lehet, hogy drasztikusan lecsökken. Egy biztos: a mostani növekedési szint nem fog ezer évig tartani.
2017. febr. 27. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Tislerics Máté ***** válasza:

Ha ilyen ütemben nőne a populáció, nagyjából 80 milliárdan lennénk addigra!


Nekem ezzel nincs bajom! Szerintem elleszünk annyian is. Addigra már az energiafüggőség (szerintem) már csak egy régimódi kifejezés lesz! A bolygóközi utazás, az űrbányászat viszont annál elterjedtebb...


Az emberiség csak most bontogatja a szárnyait. nem kell leírni ennyire. Jelenleg be vagyunk tojva, hogy az emberiség kihal. Véleményem szerint ez csupán egy múló szeszély... :)


Büszke főemlősnek tartom magam, és nem szeretem ha lenézik a fajtámat! Az éghajlatunk megértésével és manipulálásával, az új erőforrások felfedezésével és lecsapolásával idővel eljuthatunk a csillagok közé is. :)

2017. febr. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"eljuthatunk a csillagok közé is"

De a kérdés a Föld népességére vonatkozott. :)

2017. febr. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#4: "Ha ilyen ütemben nőne a populáció, nagyjából 80 milliárdan lennénk addigra!"

Na, akkor egy kis számtan! :D

Jelenleg kb. 1%-kal növekszik a Föld népessége évente.

[link]

[link]

Ha ez (1%) maradna a növekedési ütem, akkor 1000 év múlva 1.01^1000 ≈20959-szer ennyien, azaz ≈157000 milliárdan lennénk!

Ez hihetetlen, elképzelhetetlen, megdöbbentő.

Ezért is van, hogy a prognózisok a növ. ütem lassulásával számolnak, ill. az utóbbi években tényleg lassult is egy picit.

2017. febr. 28. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Tislerics Máté ***** válasza:
2017. febr. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Tislerics Máté ***** válasza:
#6! az előző válaszomban lévő pdf 84. oldalát ajánlom a figyelmedbe! 2300-ig saccol! Adjunk hozzá még 700 évet! :)
2017. febr. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az a lényeg, hogy nem tudjuk, sőt fogalmunk sincs.

Én csak arra reagáltam, hogy "Ha ilyen ütemben nőne a populáció..."

azaz kb. 1%-kal évente. (Jelenleg, a többi csak spekuláció.)

2017. febr. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!