Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Van annak valami tudományos...

Van annak valami tudományos magyarázata, hogy a nők miért vágynak arra, hogy erőszakot kövessenek el rajtuk (akár verbális, akár a szó szexuális értelmében, a dominancia, határozottság az élet minden területén)?

Figyelt kérdés
Ez mindig így volt? Valamire visszavezethető? Ma még inkább így van?Személy szerint úgy érzem, ma ez a dolog erősebb. Azt viszont nem tudom, mi áll a háttérben. Tudom, ez nem teljes mértékben idevaló kérdés, máshol azonban csak holmi tizenéves válaszát kapnám, ami nem mérvadó, ezért posztoltam ide.
2017. febr. 28. 13:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Állatok az őseink, mi magunk is azok vagyunk, ha még embernek is nevezzük egymást. Ösztönünk van.

Olvasd el Ady héja nászát.

2017. febr. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%

Ezt a hülyeséget honnan veszed, hogy a nö ERRE VÁGYNAK!?1?!??!


Ez ugyanis egyáltalán nincs így, legfeljebb néhßany hülye ßallít ilyesmit!!!!!

2017. febr. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%

Megkérdeztem a szomszéd nénit. Ő nem akarja, hogy megerőszakoljam.

Pedig tudományos, akadémiai végzettsége van.


Arra van magyarázat, hogy a tudat alatti miért ad olyan képzeleteket, fantáziákat, álmokat, amikor a nők egy része erről álmodik.

2017. febr. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ezt az állitásodat honnan veszed, mivel tudnád megalapozni?????


Ugyanis szerintem nincs semmi alapja, csak "jól hangzik" egyes agresszív egyének szemében

2017. febr. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Erre a tudatalattira kíváncsi lennék. Az ismerőseim körében állandóan ezt hallom. Volt barátnőmmel e miatt kellett szakítanom.


"Útra kelünk, megyünk az őszbe. Vijjogva, sírva, kergetőzve..."

2017. febr. 28. 21:30
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom a FÉRFI imseröseid akarják a saját bunkó viselekdésüket ezzel igazzolni.


Egyetlen nöt sem ismerek, akinek ilyen "vágyai" lennének. éppen ellenkezöleg.

2017. febr. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Alapvetően NEM ezt akarják.

Azonban szeretik azokat a férfiakat, akik erőteljesen, határozottan oldják meg a problémákat, és ezt ilyen módon le lehet tesztelni, hogy egy KISMÉRTÉKŰ erőszakot megengednek nekik. Ez nem feltétlenül tudatos döntés.

2017. febr. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Wadmalac ***** válasza:
83%

Én is látok a környezetemben rengeteg lányt, asszonyt, aki kifejezetten a bunkó, hímsoviniszta, nőket húsként kezelő férfiakat választja ki magának, aztán minden logikai érvvel szemben szenvedve kitartanak mellettük, akár megcsalva, kidobva majd visszaédesgetve.


Erre szerintem nem genetikai, evolúciós okokat kéne keresni, hanem beteg, hibás társadalmi normákat, sztereotípiákat, amelyek miatt akár tudat alatt is rosszul választanak, hiszen felnövésük alatt beléjük ivódott egy rossz férfikép ideál.

A "rossz fiú" a "macsó", a kiismerhetetlen, megbízhatatlan , az agresszív, a rejtélyes férfi nyerő, a folyamatosan megbízható, csendes, mindig kedves meg unalmas.

És persze közben ha ugyanezt a nőt megkérdezik, milyen férfira vágyik, elő fogja adni a folyamatosan megbízható,mindig kedves férfi ismérveit.


Tényleg van egy ilyen trend.

De ebben kár természeti ősi okokat keresni.

Pszichológiai magyarázat biztosan van.

2017. márc. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm Wadmalac valóban érdekelne a pszichológiai magyarázat, de a válaszod tökéletesen megfelel, mélységesen így gondolom. Másrészt az én környezetemben sajnos voltak olyan nők, akik kifejezetten erre vágytak. Nézz körül itt más rovatokban, miket írnak. A tizenéves generáció és még a miénk is egyre inkább mintha igényelné az erőszakot, a brutalitást. Hogy miért azt előttem már jól leírták.
2017. márc. 1. 12:03
 10/11 anonim ***** válasza:
57%

Nagyjából jól látod, de külön kell bontanunk ezeket a jelenségeket, mert nem egyformán jellemzőek mindenkire.


1. Általános erőszakkultusz:


Nem tudom mennyire mondok újat, de ez okosságfüggő. Ezen fogalom mögé persze társíts IQ-t, EQ-t, kulturáltságot, műveltséget, bölcsességet is! Tehát az, hogy diplomája van, vagy hogy jó az IQ-tesztek kitöltésében, nem feltétlenül zárja ki az élet ezen területén megmutatkozó alkalmatlanságát. Ahogy előttem már írta valaki, ez a kor torzult társadalmi normáinak köszönhető, és leginkább a 12-30 éves korosztályt érinti az erőszakkultusz. Lehet közhelyes leszek, de bizony a TV csatornáknak felelőssége van ebben, a TV2 és RTL Klub a szar valóságshow-kal és béna műreality sorozataival, a silány akciófilmeivel, mónika és balázs show-ival több generációt rontott meg. De az interneten ugyanúgy kicsemegézik a fiatalok a hasznos weboldalak közül a szarmazsolákat, és a facebook is véleménybuborékban tartja őket az algoritmusaival. Az okosabb nő átlát ezeken, felülemelkedik rajtuk, a buta bekajálja és hitvallásává teszi az "Erősebb kutya baszik" frázist. Most már egymástól is tanulják, szóval nem ma fog fellélegezni az emberiség. Ez a jelenség természetesen férfiakat is sújt, ők is felelősek azért, hogy asszisztálnak ebben, és követik a rossz ideált.


2. Akik azt kívánják, hogy erőszakos férfiak ledominálják őket a magánéletben, és így ha alapból nyugi is van, veszekedéseket provokálnak, titkon akarják a konfliktust, hogy a férfi megmutassa nekik mekkora férfi.. nos, ők mentálisan sérültek, pszichológus segítségét igénylik. Valószínűleg az erőszakkultusz által beléjük táplált férfiideál és a saját egojuk harcol a fejükben, belső ellentmondást képezve. Az ilyenek sose tudnak boldogok lenni, nem tudják maguk se, mit akarnak, nem találják a helyüket. Úgy vélem ilyenekről számolnak be az ismerőseid. Sajnos én is tudok ilyen nőkről szép számmal.


3. És végül azok a nők, akik a hálószobában szeretnék, hogy dominálja őket egy férfi. Ez nem függ össze az első kettővel, talán lehetnek genetikai okai is, de inkább úgy gondolom a tudatalattiban alakulnak ki random környezeti hatásra ezek a fantáziák. Szerintem a homoszexualitás is hasonló módon alakul ki, csak ez gyakoribb. Hangsúlyozom, a szexuális deviancia nem bélyegezhető meg rossz dologként. Mellesleg ugyanúgy lehet a nő is domináns hajlamú. Ám ha valaki nem tud különbséget tenni a szexuális vágyai és a hétköznapi életbeli viselkedése között, lévén hogy buta, akkor sajnos ellentmondásba kerül magával és a 2. pontban összefoglalt vakvágányra kerül.


Tehát a 3. önmagában nem rossz, de mind az 1. mind a 3. katalizátora lehet a 2-nak buta embereknél, az ilyet pedig kerülni kell, vagy orvosi segítséget kell nekik biztosítani.


Remélem eloszlattam néhány felhőt.

2017. márc. 3. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!