Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Van annak valami tudományos...

Van annak valami tudományos magyarázata, hogy a nők miért vágynak arra, hogy erőszakot kövessenek el rajtuk (akár verbális, akár a szó szexuális értelmében, a dominancia, határozottság az élet minden területén)?

Figyelt kérdés
Ez mindig így volt? Valamire visszavezethető? Ma még inkább így van?Személy szerint úgy érzem, ma ez a dolog erősebb. Azt viszont nem tudom, mi áll a háttérben. Tudom, ez nem teljes mértékben idevaló kérdés, máshol azonban csak holmi tizenéves válaszát kapnám, ami nem mérvadó, ezért posztoltam ide.
2017. febr. 28. 13:34
1 2
 11/11 anonim válasza:
Ez nem egyértelműen van így. Ha mégis előfordul, az azért lehet, mert az evolúciós ösztön azt diktálja a nőknek, hogy olyan hímegyeddel kell utódot nemzeni, aki domináns és erős, ezáltal az utódok esélyei is jobbak lesznek a túlélésre. Egy puhatök pali nem alkalmas arra, hogy megvédje a nőt és utódait a világ veszélyeitől, viszont megbízhatóbb és papucsként engedelmeskedik. Sajnos viszont a dominánsabb könnyen átesik a ló túlsó oldalára és nemhogy megvédené a nőt, hanem ellene fordul, vele is agresszív lesz. Szóval bonyolult ez.
2017. márc. 6. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!