Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Keleti nyelvek és kultúrákon...

Keleti nyelvek és kultúrákon belül kínaira érdemes jelentkeznem?

Figyelt kérdés
Megjelöltem idén a felvételin második helyre a kínait a keleti alapszakon belül, mert az angol-kínai tolmács specializáció nagyon megfogott. Az angollal már nincsen gondom, c1-es nyelvvizsgát már megszereztem. Aki a kínait választotta, milyen véleményt tud elmondani a szakról, érdemes-e belekezdenem, ha tolmácsnak szeretnék menni?

2017. máj. 15. 16:04
 1/3 anonim válasza:

Helló!


Én angol szakra jártam az ELTE-re, és voltak kínais csoporttársaim néhány órán. Ők azt mondták, a keleti nyelveken belül ez az egyik legjobb szak, mert itt rendesen tanítanak.


Én nem végeztem el az angol mesterszakot, mert emellett kommunikáció szakot is csináltam, és azt szívesebben vittem tovább. Utána a Károlira kerültem, ott csináltam meg a tolmács-fordító továbbképzést, nagyon jó volt, ott is voltak kínaisok. ;)


Szerintem ha magas szinten szeretnél tolmácsolni, fordítani, mindenképpen érdemes ide elmenni, de keresd a lehetőséget, feltétlenül próbálj meg kínai környezetbe kerülni, kimenni oda fél-egy évre.


Arra számítani kell, hogy a nyelvfejlesztés az ELTE-n nagyon kevés, főleg irodalmat, nyelvtant fogtok tanulni, klasszikus olyan óra, ahol a beszédet gyakorolni lehet, ami olyan, mint mondjuk egy középsulis nyelvtan óra, viszonylag kevés van, legaláb is ahhoz kevés, hogy egy nyelvet megfelelő szinten elsajátíts, ezért kiemelten fontos, hogy a suli mellett ragadj meg minden tanulási lehetőséget, amit csak lehet. Érdemes például magántanárhoz járni, megkeresni a magyarországi kínai közösséget és összehaverkodni velük.


Arra számíts, hogy ezeken a szakokon sok a nyelvtan, az irodalom, a történelem is, olyan, mintha mondjuk a középiskolát végeznéd el az adott orszgában, úgy, hogy nem beszéled a nyelvet.


Én imádtam, pedig csak ilyen "miért ne" alapon vettem fel a nylevszakot, mert nekünk még ingyen lehetett a másodszakot végezni. De kell hozzá gyomor, sokszor nyögve nyelős, nehéz. És magadnak kell mekgeresni a lehetőségeket, hogy fejlődj, önmagában az egyetemi képzés a kereteket adja.


Összefoglalva: szerintem jó hely, szak, ha szereted a kínai kultúrát, érdekel ez a terület. Önmagában viszont kevés, emellett kapcsolatokat kell építeni, közösséget keresni, gyakorolni a nyelvet. Esetleg egy nemzetközi tanulmányok alapszak, vagy ilyesmi nem árt mellé.


Ha van elég pénzed és kitartásod, más szak mellett is megtanulhatsz kínaiul és utána lehetsz tolmács. Tehát neked kell eldönteni, mennyire szereted a kultúrát, és mennnyire csak maga a tolmácsolás érdekel.

2017. máj. 16. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommentet! :)

Én is hasonlókat hallottam nyílt napon a hallgatóktól, és hogy őszinte legyek, ez volt az egyik a kevés olyan bölcsészszak közül, amiben elèg jó munkalehetőséget is láttam. Keleti kultúrák mindig is vonzottak, az irodalmat meg a törtènelmet is imádom. Egy félévet is szívesen kint töltenék, remélve, hogy nem fulladok meg a szmogban. :D de amitől tartok, az a sok írásjel, úgy hallottam, a vège felé napi 80 jelet is meg kell tanulni, lesz olyan.

2017. máj. 16. 10:28
 3/3 anonim válasza:
Én angol nyelv és kultúra tanára és kínai nyelv és kultúra tanára szakra jelentkeztem idén. Úgy gondolom, hogy magával a kínai nyelvvel meg melle az angollal a későbbiekben jól meg fogsz tudni élni. Fordítás, tolmácsolás, idegenvezetés, SSC, nagykövetségek, kínában angolt tanítani, multiknál elhelyezkedni... rengeteg lehetőséged lesz ezzel a szakkal... hajrá
2017. jún. 1. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!