Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Milyen szókép az "egészségügyi...

Milyen szókép az "egészségügyi séta"?

Figyelt kérdés
Egy barátom a kórház közelében lakik, és egy zárójelentésért kellett bemenjen. Rég volt levegőn, így gyalog ment. Azt mondta, itt az ideje egy kis "egészségügyi sétának", jelezve azt, hogy mozog egyet, illetve arra is célozva, hogy ez a séta a KÓRHÁZba lesz. Ilyen esetben milyen szóképnek nevezzünk a címben írtakat? Sajnos nekem nem ugrott be... remélem érthetően írtam le.

2017. máj. 18. 06:44
1 2
 1/13 anonim válasza:

semmiféle szóképen nem kell agyalni, ez egy bevett kifejezés, csodálom, h. még nem hallottad.

és a gyógydugás sem ismerős?

hol élsz?

2017. máj. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Egészségügyi séta: magyarán kiment cigizni egyet.
2017. máj. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Mindkét válaszadónak gratulálok, hogy megfogta a kérdés lényegét. Nyilván az ember tudja, mi az az egészségügyi séta, illetve a gyógydugást is csak összerakja. Viszont javaslom az értő olvasás elsajátítását! Ha vki nem ért egy kérdéshez, az hülyeségeket minek ír??
2017. máj. 18. 11:37
 4/13 anonim ***** válasza:
Szerintem leginkább eufemizmusnak lehet betudni.
2017. máj. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Én a metonímiára gondoltam még talán...
2017. máj. 18. 14:13
 6/13 anonim ***** válasza:
80%

Metonímia semmiképp sem lehet. Ha értenéd a fogalmát, akkor tudnád.

Szóval ennyit az értő olvasásról...

2017. máj. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszi, látom te is inkább csak unalomból tévedtél erre. Esetleg értelmes választ nem gondoltál írni? Elolvastad, amit a kérdés alá írtam, vagy maradtál a vastag betűsnél? Komolyan, inkább keress vmi más témát ilyenkor, mert az ilyen "válaszok" leginkább hasztalanok. Szerintem a metonímia, mint jelentésátvitel passzol rá, de nem tudom, ha esetleg nyelvészetből PhD-ztél akkor nyilván tudnod kéne, hm? Tipp? Vagy inkább maradsz a jó öreg "ide is befikázok egy kicsit" stílusnál, ahelyett, hogy értelmes választ írnál.
2017. máj. 18. 15:12
 8/13 anonim válasza:

kérdező, ne égesd magad!


előadod a nagy nyelvészt, miközben gyakorin kérdezgeszt ilyeneket.


ha otthon lennél tényleg a témában, akkor talán a manyszi.hu oldalon próbálkoznál, professzionális nyelvészkollégák megkérdezésével.


amúgy nem tökre mindegy, hogy metonímia vagy sem?


szerintem nem hülyék vagyunk, ha kiakadunk egy ilyen teljesen felesleges kérdéstől.


értjük mit jelent az eü. séta és ennyi.


vannak dolgok, amiken fölösleges ennyit pörögni.

2017. máj. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Látom,még mindig nem olvastad el, ami a kérdés alatt szerepel... ha hülyeségnek tartod a kérdést, akkor minek írsz? Totál nem értem...sztem hülyeség, de a te dolgod. Amúgy sztem itt is fel lehet tenni komoly akár nyelvészeti kérdéseket (remélem, tudod, mi az),csak nem olyan hülyék válaszára vár az emver, mint te. A kérdés pedig nem mindegy,mert feltettem. Talán tedd meg magad moderátornak, hogy eldöntsd, melyik kérdés maradhat. Megteremtenéd a színvonalat. Kretén...
2017. máj. 18. 20:25
 10/13 anonim ***** válasza:

Teljesen függetlenül írok...

Kérdezőnek fontos az információ.

Miért kell ledorongolni, amiért kérdez? Ez pont az az oldal! Gyakori kérdések. (mielőtt engem is legyaláznátok, GYIK, és tudom, mit jelent)

Az lenne furcsa, ha itt pl. társat keresnének, mondjuk a német vagy nyelvészet címszó alatt.

Ha baromságokat válaszoltok, vagy megszóljátok, miért nem tudja... meg érdemlitek a "lekreténezést". És akkor még finoman fogalmazott... :-)

2017. máj. 19. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!