Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mennyi a Magyarországról...

Mennyi a Magyarországról kivándorló magyar nők és férfiak aránya a 25 – 35 évesek között?

Figyelt kérdés

Az idegen nyelvet beszélő 25-35 éves nőismerőseim között néha találkozok a következő jelenséggel.: Külföldi párjuk van, akivel pl. az USA-ban, vagy Finnországban, esetleg Dániában élnek, vagy más gazdagabb országokban. Nyilvánvalóan a nők számára nagyon fontos a biztonság. A párjaik az adott országban nem számítanak gazdagnak, inkább átlagosak. Nekem kicsit úgy fest, hogy vannak nők, akik kb. 20 évesen valamiért eldöntik, hogy külföldi férjet fognak keresni és ehhez tartják magukat. - ezek csak saját tapasztalataim


Nem a külföldre ingázókra gondolok, mert ott nagyjából kétszer annyi férfi van, mint nő.

„A külföldre ingázók között jóval kisebb a nők aránya, mint a hazai aktív népességen belül, de a válság kezdete óta a női kivándorlók száma is nőtt.” - 2014-es MNB tanulmány

Forrás: [link]


A KSH oldalán egy 2006-os adatot olvashatunk.:

„Az alábbi ábra alapján kijelenthetjük, hogy a nemzetközi vándorlás mérlege korántsem olyan kedvező, mint ahogy azt a hivatalos magyar vándorlási statisztikák mutatják. Az elmúlt kb. 15 évben Magyarországon évről évre néhány száz kivándorlót regisztráltak, míg az európai országok tükörstatisztikáiban mintegy 15-30 ezer magyar kivándorló jelent meg évente.”

forrás: [link]


A KSH Népességtudományi Kutatóintézet adatai szerint 2013-ben 21580 fő volt a kivándorló magyar állampolgárok száma (ez 2012-ben 12964 fő volt).

Forrás: [link]


Milyen köztük a szülőképes magyar állampolgárságú nők aránya az azonos korú férfiakhoz képest?

Ha létezik a jelenség, mit lehetne tenni, hogy közülük többen alapítsanak Magyarországon családot?

(Nekem kicsit a globalizálódó világ hatásának tűnik a jelenség.)

Köszönöm a válaszokat, észrevételeket, igyekszek mindenkit felpontozni.



2017. máj. 26. 19:58
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A KSH 2006-os cikke érdekes. Ezzel meg is van válaszolva, hogy a fő kérdésedre csak nagyon hozzávetőleges adatot kaphatunk, ráadásul forrástól is függ az elvileg objektív számadat is. Ha összességében a kivándorlók száma necces, akkor a nemek aránya még bizonytalanabb.


Én az általad felvázolt külföldi férfiakkal való kivándorlást nem tapasztalom. Legalábbis nem tömegesen történik ez a jelenség.


Szerintem a családalapítás és a kivándorlás összefügg egyébként. Ha olyan lesz a helyzet, akkor kevesebb lesz a kivándorló is. Reméljük megállítható folyamat a tömeges kivándorlás.

2017. máj. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!