Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Melyek voltak a történelem...

Melyek voltak a történelem legsúlyosabb nő (k) által elkövetett bűntettei?

Figyelt kérdés
Hangsúlyozom nem provokatív célú a kérdésem, csupán belegondoltam, hogy Hitlert szoktál említeni a történelem leggonoszabb embereként - aki tegyük hozzá férfi volt - és abba szoktam belegondolni, hogy vajon csak a férfiak ilyen agresszívek és csak ők követhetnek el ilyen szörnyűségeket (háború, népírtás stb.) vagy volt-e olyan amikor egy nő cselekedete/döntése is különös kegyetlenség formájában került be a történelemkönyvek/híroldalak lapjai közé. Mert én ilyenre nem emlékszem, még a középkorból sem. Egyből szólok, hogy az ilyen Merkel meg a vele kapcsolatos migránsos hozzászólásokat mellőzzétek, mert egyből lepontozom. Ki(k) volt(ak) a történelem legvéresebb/legzsarnokabb nője/női, akiktől nagyon sok ember szenvedett?

2017. máj. 28. 17:19
 1/6 anonim ***** válasza:
40%
Érdekes hogy felteszel egy provokatív kérdést és még leírod azt is hogy mi nem lehet a válasz.Pontozz le pont lesza rom.Angela Merkel.A saját bőrömön is érzem az agresszivitást,nem engedhetem sehova a lányom és a feleségem egyedül.Nap mint nap megnehezíti az életem.
2017. máj. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz kérdés, mert ugye ahhoz, hogy nagyon sok emberre legyél rettenetesen rossz hatással, hatalmadnak kell lenni. Az meg a közelmúltig nagyon nem volt divat, hogy egy nőnek hatalma legyen. Mao feleségét emelném ki, akinek a kínai "kulturális forradalom" köszönhető.
2017. máj. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%
Pl. Hürrem, Szulejmán felesége. Nem láttam, a filmet, nem tudom, miket hordtak össze benne, de mivel török film, gondolom, erősen idealizálták mindkettőjüket.
2017. máj. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
54%

Mária Terézia, bár nem volt kirívóan véres kezű, de rettentő sokat ártott ennek az országnak, és jó sok embert meg is öltek, akik ellenszegültek az intézkedéseinek. Ha tudni akarod a részleteket, kell egy nagyot búvárkodni, mert a történelemkönyvet hiába forgatod...

(Na jó, a krumpli elterjedését azért neki köszönhetjük...)


Egyébként a kettes leírta a lényeget: a férfiak voltak a hatalmi pozíciókban, ezért mindig ők követték el a hódításokat, leigázásokat, kiirtásokat.


Hitler meg szerintem egyáltalán nem volt gonosz, csak rettenetesen kegyetlen és fanatikus megszállott volt. Sztálin kezéhez egy nagyságrenddel több vér tapad, és ő örömét lelte az öncélú pusztításban, gyilkolásban, míg Hitler számára az inkább "szükséges" rossz volt.

2017. máj. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

II. (Nagy) Katalin orosz cárnő talán?


A jobbágyaival elég kegyetlenül bánt.


Ld.: [link]

2017. jún. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Báthory Erzsébet magyar gróf nő


[link]

2017. okt. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!