Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Az osztrákoknak tényleg volt...

Az osztrákoknak tényleg volt egy "trianonjuk" csak senki nem beszél róla?

Figyelt kérdés
Nem tudom mennyire láttátok, de volt egy ilyen Vágó kontra Puzsér vita a neten, Vágó nem meglepő módon megint elkezdte lényegében mocskolni Trianon emlékét, h az osztrákok is hordhatnának ilyen matricát... eleinte nagyon elborzasztott ez, Puzsér is válaszolt rá, amire Vágónak volt még egy válasza, a leglényegibb pont az volt röviden, h amikor felbomlott a Monarchia, amiben Valami 12 millió németül beszélő ember volt, akkor Ausztriának csak 6,5 lett a lakossága... nem vagyok olyan jó töriből, mint ők, szóval sok adatot nem tudok, de utánakeresgettem, én ezt a német nyelvű megnevezést se értem, mert német nyelven beszélhet a németektől kezdve, több nemzetiségű ember is, sőt írták is, h a zsidókat is ide számolták, pedig ők nem beszéltek németül. A lényeg, h akkor valóban volt annak a felosztásánál is egy "osztrák trianon", ahol azért bárhogy számoljuk biztos pár millió, de akár 5-6 millió osztrák más országban rekedt volna? És ha igen, ők tényleg erről ennyire keveset emlékeznének meg? Mert végül Vágó arra hozta ki, persze a fő célja a provokáció volt, mert akkor nem így posztolja, de h el kéne esetleg gondolkodni azon, h Ausztria hol tart, és ők nem sírnak az ilyen tragédiájuk miatt, és mi hol tartunk akik sírunk emiatt. Bár szerintem nem feltétlen van összefüggés, de lehet benne igazság, h nem feltétlen a múlttal kell foglalkozni, meg a "vesszen trianont" skandálni, hanem lehet így is, h az emberek túlteszik magukat ezen... mert mondjuk azon kéne segíteni valahogy, h az ottani emberek sorsa legyen jobb, tudják érvényesíteni az identitásuk, a jogaik, én se vagyok feltétlen amellett, h vissza kéne csatolni a területeket, vagyis a múlt miatt problémázni, segíteni őket, meg csendesebben is lehet, tehát lehet tényleg kicsit túlzásba viszik a magyarok ezt a dolgot. A lényeg, h ezek a számok tényleg igazak, és az akkori osztrákok tényleg ilyen elnyomásban részesültek volna, mint az 1920 után határon túl rekedt magyarok?

2017. jún. 9. 19:45
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
92%
Erdélyből nagyjából ki is haltak a németek, addig üldözték őket. A szudétanémetek meg egy másik történet, ők inkább Németországhoz húztak, oda is deportálták később őket Csehszlovákiából.
2017. jún. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Akkor volt? :D De ott nem voltak külön osztrákok és németek, csak németek, és az a vagy 5 millió német került valahova máshova ahol üldözték őket? És erről miért nincs valahol rendesen megemlékezve? Trianonról cikkek, tanulmányok vannak, évforduló, gyásznap... Az osztrákok foglalkoztak azzal, h rengeteg "német" más országban rekedt?
2017. jún. 9. 20:06
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Azért jócskán távol van ez a trianontól. Az osztrákoktól nem csatoltak el sok szín német lakta területet. A Habsburg birodalom feldarabolása sokkal inkább hasonlítható a szovjetunió felbomlásához mint trianonhoz. A habsburgok sosem tartották ezeket a területeket osztrák területnek, hanem habsburg területnek.
2017. jún. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
5%

"nem vagyok olyan jó töriből, mint ők,"

Ezt mondanod sem kellet volna.

Ha jó lennél ( nem "olyan jó, csak simán jó) akkor ezt a kérdést ki sem írtad volna.

2017. jún. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 meszike91 ***** válasza:
100%

Ez nem egyszerű kérdés.


Kezdjük ott hogy az osztrák nemzethez tartozás sem egyértelmű. Van aki az osztrák nemzet létezését is megkérdőjelezi. Annyi biztos hogy nem tartotta magát minden német nyelvet beszélő ember osztráknak magát a Monarchiában.


A Monarchia keleti részeibe be lettek telepítve a németek. Sokukat a magyar királyok hívták Németországból, nekik semmi közük az osztrákokhoz. Aztán később az elnéptelenedett területekre szintén sok németet telepítettek, ekkor már a Habsburgok.


Ausztria nem a történelmi területeit vesztette el. Ausztria nem jelentett egyet a Habsburg birodalommal. Ausztria úgy viszonyult a birodalom tartományaihoz, mint mi Horvátországhoz. A mi uralmunk alatt állt, de nem volt a mi részünk. Csak a mi királyunk birtokolta a horvát trónt is.


Tény hogy rengeteg német maradt az osztrák határokon kívül és nagyrészüket a második világháború után ki is telepítették. Azaz mára szinte semmi se maradt ezekből a közösségekből. De ettől még szerintem ez nem olyan, mint Trianon. Az osztrákoknak különösebben nem is fáj. Ők nem romantikáznak a Habsburg birodalomról.


Ők elvesztették az évszázadok alatt meghódított tartományaikat, mi viszont az ezer éve alapított államunk nagyrészét. Szerintem ez teljesen más. Amúgy Dél-Tirolban (Olaszország) van egy autonóm régió az oda csatolt német nyelvű embereknek. Az osztrák és az olasz kormányok megegyeztek. Székelyföldön meg nincs semmi, meg ahogy elnézem nem is lesz.

2017. jún. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

3-as menj máshova bunkózni, ha tudod a kérdésre a választ, akkor miért nem válaszolod meg? Ha meg más személyes problémád van, azt old meg saját magadban, és ne bunkózz :D.


Igen, Puzsér is erre utalt, h azok csak a Habsburg birodalom fennhatósága alatt voltak, nem tekintették az osztrákok azt saját területüknek, és tényleg jó ez a Szovjetuniós példa. Csak már mindketten annyi mindent állítottak meg már annyira kusza, Vágó ezt valahol megpróbálta ütni is, h ez az Osztrák-Magyar Monarchia aminek ilyen megoszlású lakossága volt, és ennyi osztrák a hazáján kívül rekedt... Szóval már belementek ilyen jogi fogalmakban is van, ami nekem Vágó érvelésében logikátlannak tűnt, mintha nem értette volna Puzsér mire utalt, de egyáltalán nem bátorkodtam döntést hozni, mert nekem ehhez nagyon alap ismereteim vannak.


De ezt amúgy tényleg mondjátok már el, keresgéltem már más nyelven is a neten, h arról miért nem volt nyílvántartás, h mennyi osztrák lakott a Monarchiában? Mert mondom csak ennyi van, h német nyelvűek, és azt azért nem bölcs dolog egybevenni az osztrákkal, szerintem, mert németek, vagy más németül beszélő de nem osztrákok is lehettek köztük, de pl. a zsidókat is oda vették... azért akkor lehet már csak 8 millió osztrák lenne mondjuk és abból 6,5 már nem túl jelentős, talán 2 millió se, ha belevesszük, h ott se volt mindenki osztrák.


Puzsér Dél-Tirolt említi az írásban, ami egy olasz terület, pár százezer osztrák él ott, de ahogy olvasom már autonóm, szóval itt nincs igaza Vágónak. És elvileg ők is siratják azt a területet.


Amúgy belinkelhetem a két postot:


Vágó István a kuruc.info stílusát és szellemét hordozva táplálja a polgárháború tüzét. Úgy érzi, hogy a trianoni békediktátum évfordulója a megfelelő alkalom arra, hogy honfitársainak érzékenységébe, személyes és családi tragédiájába gázoljon. Lehetséges, hogy a kvízprofesszor nem érti a különbséget az osztrák állam és a Habsburg ház között? Az általa megjelölt területek soha nem voltak Ausztria részei, az osztrákok soha nem tekintették azokat a hazájuknak, ahogy Németalföldet, Spanyolországot és fél Dél-Amerikát sem, pedig volt idő, amikor ezeket mind a Habsburgok uralták. Vajon ezeket a birtokokat miért nem tüntette fel Vágó István az általa mellékelt osztrák revizionista térképen?

Az talán még megbocsátható, ha egy kvízprofesszor, aki telehencegi a világot a hallatlan műveltségével, nem képes megérteni alapvető történelmi fogalmakat és közjogi konstrukciókat, csakhogy Vágó István nemcsak tudatlan, de etikátlan: nem vesz tudomást arról a tényről, hogy a trianoni békeszerződés következtében hárommillió és háromszázezer magyar ember vesztette el az állampolgárságát, és került idegen hatalom felügyelete alá, ahol a kisebbségek alapvető nyelvi és kulturális jogai sok helyütt máig nem biztosítottak – nem kevés utóduk ma is másodrendű állampolgár. Ezt a dél-tiroli osztrák kisebbség helyzetével összevetni egyszerűen alávaló és méltánytalan.

A Demokratikus Koalíció alelnöke nevetség tárgyává próbálja tenni a magyarság holokauszt melletti legnagyobb nemzeti tragédiáját."


és a Vágó cikk


[link]

2017. jún. 9. 21:00
 7/23 hollófernyiges ***** válasza:
22%

"Ausztria nem a történelmi területeit vesztette el"


Francokat nem, Szlovénia régebben volt a része, minthogy a magyarok bejöttek a Kárpát-medencébe (a 8. század óta), Sziléziában, a Szudéta-vidéken és Morvaországban színnémet területeket csatoltak Csehszlovákiához, Dél-Tirolban meg Olaszországhoz. Szilézia kivételével ráadásul kapcsolatban voltak a fő német tömbbel is. Ugyanakkorát vagy még nagyobbat szívtak mint mi (ahogy a kérdező is említette majdnem a fele német maradt a határokon kívül), csak a magyar szélsőjobbnak van ez a téveszméje, hogy egyedül minket büntettek, mint akitől a legjobban félt az antant.


Nosztalgia náluk is van az elvesztett területek, főleg Dél-Tirol iránt (nézd meg az osztrák városok testvérvárosait), de miután a második világháború után minedenünnen kitelepítették a németeket, tudják, hogy a vonat már elment.

2017. jún. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 hollófernyiges ***** válasza:
0%
2017. jún. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
3%

"3-as menj máshova bunkózni, ha tudod a kérdésre a választ, akkor miért nem válaszolod meg?"

Annak, akinek a 2+2=4 magas, nincs értelme megpróbálni a differenciálszámítást elmagyarázni.

2017. jún. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

4es köszönöm, díjnyertes válasz, nagyon jó volt olvasni!


Csak előbb kezdtem írni az utóbbi kommentem ezért nem olvastam el, csak utána. De nagyon jó, és nagyjából választ is kaptam a kérdéseimre. Akkor inkább Puzsér véleménye a mérvadó szerintem, éreztem, h Vágó valahol csúsztatni fog, ez a német nyelvű dolog már rögtön feltűnt, h akkor az nem biztos, h hatmillió, az osztrák lélekszám fele, mint ahogy ő beállította. Főleg ezekkel a csúsztatásokkal egyértelmű, h a provokáció volt a fő szándéka.


És akkor nem is maradt lényeges számú osztrák idegen országban, ha jól értem...

2017. jún. 9. 21:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!