Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Milyen jelenség az (pszichológ...

Milyen jelenség az (pszichológiailag), ha valaki elkövet valamit, aminek tisztában van a következményeivel? Hogy nevezzük és milyen megoldások vannak rá, hogy kiküszöbölődjön?

Figyelt kérdés
Például, tudom, hogy nagyon sok tanulnivalóm van egy vizsgára, tisztában vagyok azzal is, hogy rossz jegyet kaphatok, ha nem volt elég időm és halasztottam a tanulást, de mégis megteszem és utolsó napra hagyok mindent. (kérlek ne a hanyagsággal próbáljátok ezt magyarázni, másra is érvényes lehet)

2017. aug. 7. 23:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Elég zagyva kérdés (ha jól sejtem, már nem az első).

Szóval azt kellene egy szakterminussal illetni, ami teljesen normális, és az emberek 99,9 százalékára jellemző. Nos, ez nem így működik. Általában a devianciákat szokták elnevezni és behatóan foglalkozni velük. Beszámíthatónak lenni és ok-okozati összefüggéseket felismerni teljesen alap dolog.

A kérdés második fele is "érdekes", ugyanis ha te ki akarod küszöbölni a következményekkel való számolást, azzal saját magad rántod le egy alacsonyabb létállapotba. Ehhez a szipuzás kiváló módszer lenne, de nem ajánlom.

2017. aug. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Unmotivációs probléma

Esetleg enyhe deperszonalizáció

Esetleg enyhe vegetatív neurózis

2017. aug. 8. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
#2. válaszolónak: Nem a kérdező vagyok, de nagyon érdekelne az enyhe deperszonalizáció. Mit jelent ez? Kérlek, írj már erről bővebben, akár privátban is.
2017. aug. 8. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem érzel azonosságot a világgal esetleg testeddel, életeddel, cselekedeteiddel.

Valamilyen gyakorisággal inkább egy belső mentális, érzelmi burokban vagy, ahonnét távolinak tűnnek a felsorolt dolgok, de nem akaratlagos elmenekülésről van szó, pont, h nem tudatosan akarsz ebbe belekerülni mégis megtörténik.

Ilyesmi lehet.

2017. aug. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Esetleg megoldások erre a problémára?

2017. aug. 14. 00:06
 6/6 anonim ***** válasza:
Napi 4x3 szem Omega3.
2017. aug. 15. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!