A boxmeccsek a sportolók számára sportfogadásnak minősülnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A kérdés jogtudományhoz tartozik.


Nem vagyok ugyan nagyon otthon a box-ban, de amennyire tippelni tudom, fizetős tornáknál a versenyzők X pénzt bedobnak a közösbe nevezési díjként, és helyezésük alapján vagy visszakapnak többet, vagy semmit, ha kiesnek.


Van az egész történet körül a bámész tömeg, akik esetleg fogadnak egy-egy meccs kimenetelére. Az ő számukra egészen biztosan tudom, hogy sportfogadás / szerencsejáték bevétel az a pénz, amit nyerhetnek. De mi a helyzet a versenyzőkkel? Az ő számukra is sportfogadásból származó bevételnek minősül, ha nyernek, és bezsebelik a torna győztesnek járó pénzt? Ő rájuk milyen szabályozás vonatkozik?


Az is érdekelne, milyen szabályozás vonatkozik a torna házigazdájára, ha a nevezési díjból tesz el %-ot a torna egészének lebonyolításáért? (Nem tudom, hogy abból is eltesz-e pénzt az alkalmazott gyakorlatban, de ha igen, az neki szerencsejátékok szabályozása alá tartozó bevétel?)


A profi sportvilág vélhetően nem annyira logikus, mint inkább szokványos, szóval én magam neki sem állok okoskodni a kérdésben, hogy logikailag mi micsoda, és megkérnék rá másokat is, hogy csak akkor írjanak véleményt, ha biztosan tudják, és nem csak "úgy gondolják" - a logika ugyanis nem mérvadó. Érdekelne bármilyen konkrét tény, amit vélhetőleg jogászok, vagy gyakorló sportolók tudnak nekem adni, ha éppen olvassák ezt a kérdést (vagy gyakorló sportolók közvetlen ismerősei, akik megkérdezhetik őket), vagy tippek is érdekelnének forrás anyagokra, hogyan és hol nézhetek utána a válaszoknak én magam. Köszönöm.



2017. aug. 19. 12:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Te miről beszélsz?

Most volt hogy a Mayweather meccsre már kiárultak 14 milliárd forintért jegyeket.

Ennyi.

2017. aug. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Még jó hogy a sportolok nem fogadnak magukra hogy éppen hanyadikak lesznek :D Ez milyen lenne már xDDD Amúgy sincs erre idejük és ha lenne is arra nagyon gyorsan rájönnének és ki is derülne ami már bundagyanut hozhat elő. Megamúgyis amennyit ők ezen nyernének nem éri meg xd Ha még ki is kapnak akkor is sokkal többet keresnek a vereséggel mint azzal hogy éppen kire fogadtak xD
2017. aug. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Azért azt még nem bánnám, ha sikerülne a sportolók részéről is valami választ kapnom, hogy ők amit bevételek gyanánt látnak egy győzelemből, az milyen jogcímen kerül hozzájuk? Ha másért nem, hát csak azért, mert az volt a kérdés :)
2017. aug. 22. 09:33
 4/5 anonim válasza:

Teljesen olyan mint bármely más verseny. pl. szavalóverseny ahol a fődíj x Ft

Csakhát ez mivel sport, így nyílván vannak nézők is, az elkelt jegyek árából kapnak x összeget.

Másképp már nem tudom neked elmondani,az előttem szólók megválaszólták, csak neked vannak furcsa elképzeléseid.:)

2017. aug. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippet, de a kérdés még egy kicsit pontosabban az volt, hogy a szerencsejáték felügyelet Magyarország területén konkrétan a box esetében azt a bevételt spotfogadás és szerencsejáték tevékenységből származó bevételnek minősíti-e?


A szavaló versenyek meg nem tudom én mik egy egészen másik terep. Főleg a bevételek mennyiségében. Nincs közöttük jogilag megfeleltethetőség.


A kérdésem pedig csak annyira furcsa, amennyi eltérés tud lenni a logika és a jog között. Történetesen van közöttük eltérés nem kevés esetben. Jelen esetben nem tudom mennyi. Azért tettem fel a kérdést.

2017. aug. 23. 08:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!