Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Honnan származnak a magyarok?

Honnan származnak a magyarok?

Figyelt kérdés
Egyáltalán tudják ezt pontosan, mert hallottam már több hipotézist is de nem tudom hogy most melyik az igaz. Azokra a magyarokra vagyok kíváncsi akik betelepedtek a Kárpát-medencébe nem pedig a mai magyarokra mert azok már jócskán keveredtek a többi közeli néppel.

2017. okt. 18. 19:58
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
Urál-Altáj vidék.
2017. okt. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
5%
Etelközből.
2017. okt. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
10%

"Azokra a magyarokra vagyok kíváncsi akik betelepedtek a Kárpát-medencébe"

Remélem nem név szerint. :)

Az Urál, Aral és Kaszpi térségből szivárogtunk ide egy kb 3300 éves folyamatban. Annyira lehettünk egységes nép mint a mostani szíriai migránsok.

2017. okt. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
39%
Az Ural keleti oldalának aljából indultunk. Aztán végig a fent említett vidékeken. De az nem igaz, hogy annyira voltunk egységesek, mint a mostani szíriai migránsok. Az akkori népességünkhöz képest a mostani szíriaiak egypetéjű ikrek (mind a több milliónyian).
2017. okt. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Aha, megjöttek a pirézek.
2017. okt. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Nem az kérdés, hogy "honnan" származnak, hanem hogy KIKTŐL.

És nem az a kérdés, hogy a "magyarok" KIKTŐL (honnan) származnak, hanem hogy az EMBERISÉG kiktől származik.

2017. okt. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#6 Evolúció...
2017. okt. 30. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Erre a kérdésre sose fogjuk megtudni az igazi választ, mert olyan nagyon régen volt, hogy azokban az időkben még nem volt írásbeliség. De hipotézisből van sokféle, így mindenki választhat magának számára szimpatikusat.
2017. okt. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!