Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet

A kérdés

Honnan származnak a magyarok?

Egyáltalán tudják ezt pontosan, mert hallottam már több hipotézist is de nem tudom hogy most melyik az igaz. Azokra a magyarokra vagyok kíváncsi akik betelepedtek a Kárpát-medencébe nem pedig a mai magyarokra mert azok már jócskán keveredtek a többi közeli néppel.

Keress kérdéseket hasonló témákban: magyar, hun, finnugor, török

2017. okt. 18. 19:58  Privát üzenet  

A válaszok
Urál-Altáj vidék.

A válasz 65%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/8Időpont 2017. okt. 18. 20:41 Privát üzenet
Etelközből.

A válasz 10%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 63%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/8Időpont 2017. okt. 18. 20:58 Privát üzenet

"Azokra a magyarokra vagyok kíváncsi akik betelepedtek a Kárpát-medencébe"

Remélem nem név szerint. :)

Az Urál, Aral és Kaszpi térségből szivárogtunk ide egy kb 3300 éves folyamatban. Annyira lehettünk egységes nép mint a mostani szíriai migránsok.

A válasz 15%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/8Időpont 2017. okt. 18. 22:09 Privát üzenet
Az Ural keleti oldalának aljából indultunk. Aztán végig a fent említett vidékeken. De az nem igaz, hogy annyira voltunk egységesek, mint a mostani szíriai migránsok. Az akkori népességünkhöz képest a mostani szíriaiak egypetéjű ikrek (mind a több milliónyian).

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/8Időpont 2017. okt. 18. 23:15 Privát üzenet
Aha, megjöttek a pirézek.

A válasz 49%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/8Időpont 2017. okt. 19. 11:48 Privát üzenet

Nem az kérdés, hogy "honnan" származnak, hanem hogy KIKTŐL.

És nem az a kérdés, hogy a "magyarok" KIKTŐL (honnan) származnak, hanem hogy az EMBERISÉG kiktől származik.

# 6/8Időpont 2017. okt. 19. 13:13 Privát üzenet
#6 Evolúció...

A válaszíró 63%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/8Időpont 2017. okt. 30. 07:56 Privát üzenet
Erre a kérdésre sose fogjuk megtudni az igazi választ, mert olyan nagyon régen volt, hogy azokban az időkben még nem volt írásbeliség. De hipotézisből van sokféle, így mindenki választhat magának számára szimpatikusat.

A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/8Időpont 2017. okt. 31. 12:21 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Határon túli magyarok mit szoktak mondani egy külföldinek, honnan származnak, melyik országból?
A szüleim, édesanyám és édesapám magyarok velük együtt én is, és a testvéreim is. Anyám, apám Erdélyből származnak azon belül Bihar megye, Nagyvárad. Romániában élunk egyelőre....
Honnan származnak a magyarok? Kik az őseink?
Sok-sok éve láttam a TV-ben Szaddám Huszein-nel riportot, amiben kb. ilyen mondata hangzott el: "ha tudnának a magyarok honnan is származnak? " és titokzatosan mosolygott! Tud...
A magyarok a törököktől vagy a finnektől származnak?
Honnan származnak a magyarok?

Kérdések a Tudományok rovatbólKérdések a Társadalomtudományok és bölcsészet rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!