Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Október 23. = ünnep vagy...

Október 23. = ünnep vagy megemlékezés?

Figyelt kérdés
2008. okt. 22. 19:20
 1/7 anonim válasza:
100%
Természetesen megemlékezés. Nem ünneplünk semmit, hisz nem örülünk semminek, sőt... csak megemlékezünk a borzalmakra.
2008. okt. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Nekem ma felvetette az egyik tanárom, hogy szerinte ünnep, hisz megnézzük, szinte ugyanaz, mint március 15 (emberek próbálják kivívni a szabadságukat, meg 12 pont, felvonulnak). És az nemzeti ünnep. És a naptár okt 23-ra is ünnepet ír.
2008. okt. 22. 20:20
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kettő nem zárja ki egymást!

Mindenképpen megemlékezés, mert emlékezünk az 56-os hősökre, a pesti srácokra, ugyanakkor ünnep is, hiszen munkaszüneti nap.

2008. okt. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%
Nem pont ide tartozik, de Budán az Október 23-a úton láttam egy házfalon (azt hiszem), hogy a dicsőséges 1956-os forradalom és szabadságharc emlékére, vagy valami. A dicsőséges a lényeg. Mióta dicsőséges?
2008. okt. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Maga a forradalom es az elnyomott, felelemben elo emberek tenni akarasa ami dicsoseges. Sajnos a vegeredmenye mar nem annyira az.
2008. nov. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

Október 23. Megemlékezés az 1956-os forradalomról.

Október 23. A Magyar Köztársaság kikiáltásának ünnepe (1989.okt.23.)- csak erről az évfordulóról itt-ott néha megfeledkeznek.

Én így értelmezem.

2009. jan. 4. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Gaieus ***** válasza:
100%

Vannak szomorú ünnepek is. 56-ban forradalom volt és szabadságharc indult a belső és külső elnyomók ellen. Nem elbukott (azt akkor tette volna, ha belső gyengeségéből fakad), hanem egy világbirodalom hadserege verte le.


Csakúgy, mint 1849-ben az akkori szabadságharcunkat. Akkor március 15-ét se ünnepeljük?


Október 23-án egy nép bátorságát és hősies tenni akarását ünnepeljük. Azt, hogy (talán utoljára) az ország egyet akart és együtt is cselekedett.

2009. ápr. 13. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!