Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Milyen államformák és politika...

Milyen államformák és politikai berendezkedések vannak?

Figyelt kérdés
A mai Franciaországnak, Angliának vagy Oroszországnak például mi az államformája és berendezkedése? Mindig keverem a két fogalmat.

2017. nov. 6. 17:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Szívesen megírjuk a házi feladatod.
2017. nov. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem tudom, de Magyarországnak népstadion. :)
2017. nov. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Anglia például királyság (~ Egyesült Királyság- Wales-szel, Skóciával és Észak-Írországgal együtt) alkotmányos monarchia az államformája, ez annyit tesz, hogy van királya/királynője, de nem ő kormányoz,( csak uralkodik) hanem egy miniszter elnök (jelentésében a királynő II. Erzsébet, és a miniszter elnök mát Theresa May)

Az abszolút monarchia esetében az uralkodó korlátlan hatalommal rendelkezik. Ma már csak olyan helyeken van abszolút monarchia, mint Szaúd-Arábia.

Van parlamentáris monarchia is, ilyen pl. Kanada, a Skandináv országok, Új-Zéland stb. Itt gyakorlatilag államfőként a parlamentnek alárendelve működik az uralkodó. (Egyébként II. Erzsébet Kanadának, Ausztráliának és Új-Zélandnak is a királynője.)

2017. nov. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

*jelenesetben, *már

Franciaország és Oroszország pedig köztársaságok.

2017. nov. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szintén én vagyok, és azt még hozzátenném, hogy az alkotmányos és parlamentáris monarchiát nem nagyon választják már szét.

A másik meg ami fontos, hogy a köztársaságnak is nyilván több fajtája van. Franciaország demokrácia, míg Oroszország diktatórikus állam.

2017. nov. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Mansour ***** válasza:
Ma alapvetően két államforma létezik, monarchia és köztársaság. Anglia monarchia, Franciao. és Oroszo. köztársaság. A politikai berendezkedés lehet demokratikus vagy diktatórikus (mindkét államformában lehet bármelyik), de mindkettőnek vannak fokozatai. Oroszo. pl. enyhén diktatórikus, Észak-Korea teljes mértékben az.
2017. nov. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!