Milyen ötleteitek vannak kiselőadáshoz? (többi lent)

Figyelt kérdés
Történelemből fakton előadást kell tartanunk. Én már egy jó ideje tudom., hogy tanár szeretnék lenni(angol-töri). Mit tanácsoltok mire figyeljek, hogyan adjam elő minél jobban az anyagot? Tudom még közel sem vagyok tanár csak szeretnék érdekes órát tartani. Azt mondták már,hogy érthetően kell beszélni, nem szabad hadarni és a perezentációba sok képet raktam, viszonylag kevés szöveggel.

2017. nov. 11. 18:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Nyilvánvalóan fontos, hogy az információ eljusson a hallgatókhoz, de ez csupán technika, nem ettől lesz jó egy előadás, bár ennek hiányában biztosan rossz.

Mitől lesz jó, érdekes? Nyilván a téma sem mindegy, már ha szabadon választható. Ami fontos, hogy kitöltse a rendelkezésre álló időt, de ne haladja meg (ehhez nem árt elpróbálni előtte). Ha a hallgatóság nem kérdezhet, akkor jól be lehet gyakorolni minden mozzanatot, ellenben egy belekérdezős előadásnál sokkal több háttérinfóval kell rendelkezned mint az átlag hallgató, hogy magabiztos és meggyőző legyél. Ugyanakkor ne rögtönözz! Hiába kapsz egy jó kérdést, ne kezd el kibontani, hanem csak a lényegre válaszolj és térj vissza az eredeti témára. A hallgatóságot is be lehet vonni (hogy jobban figyeljenek) úgy, hogy kérdéseket teszünk fel és kérjük, próbáljanak meg válaszolni az addigi információk alapján, ám ezek a kérdések olyanok legyenek mint egy népszavazási kérdés (eldöntendő, két lehetőség között), így akár meg is lehet szavaztatni a hallgatóságot mondjuk a jelentkezők megszámlálásával. Próbálj rávilágítani rejtett összefüggésekre, levezetni az ok-okozati kapcsolatokat, hogy egységes egésszé álljon össze az elhangzott anyag, még véletlenül se legyenek benne logikai ellentmondások, számszaki tévedések.

2017. nov. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ,jöhetnek még. A szerzetesség/szerzetesrendek/remeték/ kolostori élet a téma.
2017. nov. 11. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!