Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit érdemes felvenni angliszti...

Mit érdemes felvenni anglisztika mellé minornak?

Figyelt kérdés
Namàrmost, azt tudni kell rólam, hogy van angol és német emelt érettségim meg külön középfokú nyelvvizsgàm. Párom német és nagyon szeretnék majd kimenni hozzà akàr mesterképzésre ösztöndíjjal. Most elkezdtem a koreai minort,megy is, de maga a kultúra nem igazàn fogott meg..akkor inkàbb japàn..de a japàn túl nehéznek tûnik..hollandhoz meg jó àtlag kell év végén..A német minorról bàtyam le akar beszélni..ELTE-s vagyok egyébként és rettentô kétségbeesett.. tudtok tanácsot adni?

2017. nov. 23. 00:44
 1/3 anonim ***** válasza:
85%
Hamár mástól várod mi legyél, akkor ezek után a németet javaslom. Bár azzal ne nagyon számíts jó állásra ilyen végzettséggel Németországban. Ott olyan lennél, mintha csak érettségid lenne, ugyanis minden német tud németül, nálad jobban.
2017. nov. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%

Ezekkkel az isztikákkal éppen az a gond, amit a 3-as leírt. Effektíve semmi gyakorlatban hasznosítható tudást nem kapsz, ha kimész az isztika országba, akkor a tudásod annyit ér mint egy átlagos képességű tízévesé. Nyelveket pedig lehet tanulni egyébként is, van aki már gimi végéig 2-3-at beszél felsőfokon.

Tanulj valamit, ami hasznos. Komolyan mondom, még most van esélyed valamerre specializálódni, egyetem után már csak a mosogatás isztika nyelven lesz az egyetlen karrier opció.

2017. nov. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Specializációt nem választhatsz?


Én ELTE germanisztikán végeztem. Ugye van a 120 kredit, ami anglisztika, van 10 szabad kredit, és van 50 kredit minor, ami lehet specializáció is. Nálunk például volt tolmács fordító és német gazdasági specializáció. Ha nincs kedved másik -kvázi- "szakhoz", akkor ilyenekre is tudsz menni szerintem. Ráadásul ez olyan, mintha sima anglisztikán maradnál, ami gondolom könnyebb, mint egy másik "szakon" is helytállni. Egyébként a németet is nyugodtan választhatod, van középfokú nyelvvizsgád, így tök könnyű lesz. Szerintem nem egy agysebészet. (Gondolom az anglisztika is könnyű, olyasmi lehet mint a germanisztika.)

2017. nov. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!