Mi annak a pszichológiai háttere, ha valakitől sosem kérdeznek?

Figyelt kérdés

Talán kissé fogalmaztam meg a kérdést, de a kifejtésből hátha érthetőbb lesz:

Régebben nem igazán értettem szót az emberekkel, mindig szerettem volna, ha ők közelednek először. Rájöttem, hogy erre várhatok, ezért megpróbáltam javítani a helyzetemen: felvettem a mókamester szerepét, ami elég jól megy, illetve én kérdezgetem őket, és ezt jó néven is veszik. Általában úgy referálnak rám, mint egy lelki támaszra, de ez fordítva nincs így. A környezetemben egyedül apám szokta tőlem megkérdezni, hogy "hogy vagyok", és ha másoknak kipróbálom, hogy elkezdek magamról mesélni, sosem kérdeznek tovább, vége szakad a beszélgetésnek. A kérdező mindig én vagyok.


A hosszas felvázolás után a kérdés: Ha pszichológiai szemszögből nézzük a dolgokat, miért alakulhatott ez így? Mik azok a tulajdonságjegyek, amik miatt elkezdjük a másik érzéseit és magánéletét ignorálni? És milyen fajta ember az, akié érdekel?


(Moderátoroknak: Kérlek, ne tegyétek át a kérdést, direkt ide tettem, hogy esetleg valaki szakirodalommal segítsen a témában.)



2017. nov. 23. 21:54
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem ez attól függ,hogy mennyire találnak érdekesnek a többiek és ebben nagy szerepe van a külsőnek.
2017. nov. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
Meg annak is, hogy mennyire vagy sikeres, karizmatikus stb. Az embereket általában az érdekli, aki több, sikeresebb náluk, akire felnéznek, akit irigyelnek valamiért.
2017. nov. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%
Nincs veled semmi baj, ne aggódj. Figyeld meg mások beszélgetéseit, 100 emberből 1 érdeklődik aktívan a másik iránt, legtöbbször mindenki a saját mondandóját fújja, ideális esetben nagyjából fele-fele arányban. De hogy kérdeznének...
2017. nov. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
32%
A mások iránti érdeklődés az érzelmi intelligénciától függ. A technológia okozta elszigetelődés miatt egyre satnyul az emberek EQ szintje ezért ha beszélgetésre kerül a sor nem érdeklődnek a másik érzései iránt. Egy kevésbé technologizált társadalomban több az egymásrautaltság és az ebből fakadó empátia.sajnos ehhez egyre messzebb kell elutazni. :-)
2017. nov. 23. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
79%
Azért van, mert juszt is olyanokkal próbálsz beszélgetni, akiket nem érdekelsz, és akkor se hagyod abba, mikor már számodra is világos a helyzet. Akiknek kölcsönösek a kapcsolataik, azok ilyenbe nem mennek bele. Tudomásul veszik a nemet és odébbállnak.
2017. nov. 24. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Wadmalac ***** válasza:
28%

Általában az az ember, aki rengeteget szeret saját magáról beszélni, elég énközpontú ahhoz, hogy kifejezetten untassa, ha rólad szól a beszélgetés.


Akiben alapból nincs meg a motiváció, hogy érdeklődjön irántad, azzal általában nincs mit kezdeni. Illetve csak azzal motiválhatók érdeklődésre, ha valami irreális mértékű kíváncsiságot ébreszt bennük irántad, mondhatni helyi celebbé válsz bármitől.

De erre nem érdemes építeni, aki emiatt érdeklődik, az nem rád kíváncsi, csupán a körülötted lévő hype-ra, az ilyen ismerősök az alkalmi hírességgel együtt el is pártolnak.

2017. nov. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, most olvastam őket, illetve felpontoztam. (avagy akit lepontozott, az nem én voltam :D )


Esetleg tudnátok olyasmi könyveket ajánlani a témában, mint Elliot Aronson: A társas lény című munkája? Annak idején az sokat segített abban, hogy kikerüljek a teljes elszigetelődésből, most is valami hasonlót keresnék, hogy tudjam fejleszteni magam.

2017. nov. 24. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!