Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Szerintetek is csodálatos ez...

Szerintetek is csodálatos ez az új világrend, ami kialakulni látszik? 🔺 Injekcióval gyógyítható a rák, alapjövedelem, fizikai munka megszűnése, megújuló energiaforrások, elektromos, önvezető autók, vezeték nélküli töltés.

Figyelt kérdés

Azért ilyenkor kicsit szomorú vagyok, hogy az ember nem él 200-300 évig. Kíváncsi lennék, hogy mi lesz ebből.


Injekcióval gyógyítható a rák, közel vagyunk a rák leküzdéséhez:


[link]


Megújuló energiaforrások:


[link]


"Napelemekkel felvértezett, Föld körül keringő speciális műhold, amely lézerrel sugározná a Földre a megtermelt energiát."


Ha ez a technológia teljesen kiforr, soha többé nem kell kőolajat, földgázt, szént meg semmilyen nem megújuló, fosszilis energiaforrást használnunk. Teljesen megszűnik a föld szennyezése. Az energia filléres dolog lesz.


Elektromos, önvezető autók:


Ezekről már szerintem mindenki hallott, létező dolgok. Hamarosan felváltja a sofőröket az önvezető autók, a balesetek teljesen megszűnnek. Csak elektromos autók lesznek a világon.


[link]


Még kezdetleges technológia, de 100%.ig biztos vagyok benne, hogy ki fog forrni, és kilométerekről is működni fog. Autónkat, laptopunkat, telefonunkat, háztartási gépeinket, műszaki cikkeinket soha többé nem kell majd tölteni, áramra kötni. Távolról tölti őket majd folyamatosan egy éppen közelben lévő töltőegység, akárhova visszük őket a világban.


Alapjövedelem/fizikai munka megszűnése:


Az egyszerű munkákat robotok, algoritmusok fogják átvenni:


[link]

[link]


A munkák többsége (fizikai munkák, modern rabszolga munkák) meg fognak szűnni. Ezért az embereknek alapjövedelmet kell adni, amit már pár országban teszt jelleggel bevezettek/be akarnak vezetni.


Aki ennél jobb színvonalon akar élni, az egyetemre megy, vagy speciális tudást szerez.

Haladunk az Utópia felé.



2018. febr. 6. 17:11
1 2 3
 11/21 Bubuka508 ***** válasza:
36%
Éppen attól félek én is, hogy ez a jelenség egy minden eddiginél nagyobb világválsághoz vezetne. És hogy a kormányok osztanák vissza a pénzt? Kíváncsi volnék (vagy jobb, ha nem tudom meg?), hogy mennyi jutna vissza belőle, mert hogy 100%-os hatásfoka nem volna, az hétszentség. És én nemcsak a fizikai munkákra gondoltam, amit élő robotokként végeznek az emberek, ezen csak a kérdező rugózik, hanem sokkal több oldalt érintene ez a dolog. Továbbra is fenntartom, hogy ha ilyen irányban alakulna tovább az emberek élete, az minden volna, csak jó nem.
2018. febr. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Csak az a helyzet, hogy a világ magasról tojik a te pesszimista jövőképedre, és arra is, hogy milyen véleményt tartasz fent.

Ettől még mindig nem lesz igazad, és a 4. ipari forradalom már el is kezdődött, bárhogy is rinyálunk.

2018. febr. 11. 14:26
 13/21 A kérdező kommentje:

"Az ipar 4.0 és a tanulás

Az új világ más követelményeket támaszt majd a jövő dolgozóival szemben, a World Economic Forum tanulmánya szerint 5 millió munkahely szűnhet meg 2020-ig a világban - igaz, 2,1 millió új munkahely teremtődik is. Természetesen a megszűnő és az előálló munkahelyek nem ugyanazokat a képességeket igénylik, ezért óriási felelőssége van az országok oktatáspolitikáinak abban, hogy a jövő versenyképes munkaerejét kiképezzék. "


[link]


Mint ahogy az ábra is mutatja, a matematikai, szociális skilleket teljesen mellőző ROBOTmunkák vannak veszélyben. Tehát érdekes az az álláspont, hogy pont az ilyen zombi munkák megszűnése miatt lennének zombik az emberek, mint ahogy az előző kommentelő érdekes logikájából ezt következtette ki. Hisz ha valaki munkát akar majd vállalni, jobb anyagi színvonalon élni, akkor szellemi tőkét igénylő dolgokba kell belefognia.

2018. febr. 11. 14:32
 14/21 Bubuka508 ***** válasza:
43%
Csak fújod a magadét, hallottál valamit harangozni, de nem tudod, mit, én tovább nem vitatkozom veled erről. Élj majd abban a "szép új világban", majd meglátod, milyen lesz. Punktum.
2018. febr. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Idáig is tök feleslegesen vitatkoztál, hisz nem értesz a témához, nem volt igazad.
2018. febr. 11. 16:55
 16/21 Bubuka508 ***** válasza:
35%
Persze, professzorkám, mert csak neked van eszed. Hagyod magad ilyen futurista látomásoktól elszédíteni, akkor már szerinted mindenki bunkó, aki más véleményen van. Szerencsére nem egészen így van.
2018. febr. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Nem azt mondom, hogy csak nekem van eszem, velem együtt minden normális ember hülyének néz egy olyan embert, aki még mindig futurisztikus álmodozásnak hív kisebb-nagyobb részben már létező dolgokat.


Minek írsz még amúgy? Azt mondtad, hogy nem vitatkozol tovább. :)

2018. febr. 11. 19:43
 18/21 Bubuka508 ***** válasza:
60%
Csak azért írtam, mert normális ember nem néz hülyének senkit, aki nem az. De nem is hagyja elszaladni magával a lovat.
2018. febr. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 Wadmalac ***** válasza:
67%

Az ilyen energiagazdálkodási, ipari gyártási, technikai átállások nem történnek egyik napról a másikra. Még ebben a felgyorsult világban sem.

Átálltunk a manufakturális gyártásról a nagyipari sorozat- és tömeggyártásra.

Gőzről benzinre, gázolajra, majd nagyrészt elektromosra.

Lovaskocsikról gépjárművekre. A világszintű utasközlekedés a tengerről levegőbe került.

Mindig, mindenhol történ ezekkel együtt jelentős társadalmi, munkaügyi, gazdasági változás is.

Igen, mindig együtt járt a dolog valamennyi alkalmi munkanélküliséggel, munkaerő-átmozgással más, új területekre.

De sosem dőlt össze tőle a világ, újrarendeződött az ipar és gazdaság és a végén mindig olyan helyzet született, ami éppen KEVESEBB munkanélküliséget eredményezett, mint az átállás előtt volt.


Sokan arra hivatkoznak, hogy a robotizálás el fogja venni a munkát a képzetlen kétkezi munkásoktól, nem rendelkezik mindegyikük egy robot programozó képességeivel és végzettségével, nem fognak tudni mit dolgozni.

Aki ilyet ír, az elfelejti, hogy az ipari robotok nem kevésbé fejlett eszközök, mint a kezünkben tartott okostelók, a megfelelő felhasználói felülettel BÁRKI tudja majd kezelni.

Az biztos, hogy kevesebb munkaidőt fog követelni mindenkitől a robotizálás, de kevesebb emberi munkaidő fog jóval nagyobb profitot termelni, tehát várhatóan rövidebb munkaidőkkel fog AZONOS fizetés járni (igen, világszinten ez kell, hogy legyen a trend, ki kell, hogy alakuljon, hogy a munkáltató kénytelen annyit fizetni ,amennyiért oda is megy a munkaerő).

A végeredmény az lesz, hogy kevesebb, könnyebb munkával fogunk élni, több időnk (és pénzünk) marad másra, fejlődhet a kreativitás, a művészet, a sport stb.


Szóval csak azt tudom mondani, ez a világvége borúlátás szóról szóra így lejátszódott minden ipari-technikai szintlépésnél és sosem lett igaz.

2018. febr. 12. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
40%

Nagyon hejes.

Dolgozzanak csak a robotok.

Én meg csak zabálok,alszok,bulizok..


Támogatom...

2018. ápr. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!