Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A mai Neo-Kunok mit gondolnak...

JánossyJános kérdése:

A mai Neo-Kunok mit gondolnak Szerb Román Bosnyák őseikről?

Figyelt kérdés
Tudjuk hogy magyar lett a Kunságban élő emberek anyanyelve az idők során, azt is tudjuk hogy az eredeti kunokat szinte majdnem teljesen kiirtották a nagy török háborúk idején és helyettük a török időkben balkáni néptömegek migráltak oda tömegesen, akik politikai gazdasági érdekektől vezérelve követelték a hajdani "Kun" jogokat. Bővebben olvass róla itt: (A török háborúk és a Jászkun redemptio részeknél) [link]

2018. ápr. 3. 14:18
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
91%
Mára a kun identitástudat teljesen kihalt, már a 19. században sem létezett, mind genetikailag, mind kulturálisan beolvadtak a magyarságba. A kérdésed így értelmetlen.
2018. ápr. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Biztos vagy benne, hogy kulturálisan teljesen beolvadtak, attól hogy magyar lett az anyanyelvük?
2018. ápr. 3. 18:37
 3/30 anonim ***** válasza:
89%

Nem. Titkon a mai napig ápolják a nomád szokásokat, a szolnoki és a kecskeméti lakótelepek falai között pogány szertartásokat végeznek...


Most komolyan, ember! Hallottál már valakitől olyat, hogy "én kun vagyok!"?

2018. ápr. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen értelmezhetetlen a kérdésed. Mint azt az előttem szóló leírta, kunok ma már semmilyen értelemben nem léteznek, sem kulturálisan, sem genetikailag, mivel abszolút feloldódtak a kárpát-medencei magyar "tengerben".


Még, ha a 100-150 évvel ezelőtti Magyarországot vennénk, ahol sokan ugyanabban a faluban élték le az életüket, mint a nagy- és a dédszüleik, és esetleg maradtak az ősi kultúrából töredékek az életmódjukban ezáltal, de napjainkban csak egyetlen ember az élete során az ország különböző pontjain él pl. az iskolái, a munkái, és házassága miatt, a belső népességvándorlás az összes társadalmi rétegre kiterjedt és állandó, a kunsági elkerül Pestre, ott megismerkedik egy őrségivel, akivel aztán kimegy Londonba...


A kunságban élők számára hosszú évszázadok óta a világ egyik legmagátólértetődőbb dolga, hogy ők magyarok, a kun-identitásnak már írmagját sem találod.

2018. ápr. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
91%
... és miközben a kunságiak elvándorolnak a Kunságról, a helyükre az ország más részeiről költöznek be. Tényleg nem tudom mi járt a kérdező fejében, mikor feltette ezt a kérdést, és azt meg végképp nem tudom felfogni, hogy mi az a "neo-kun". Minden estre kíváncsian várom, hogy Bács-Kiskun és Jász-Nagykun-Szolnok megyék kikiáltsák a függetlenségüket.
2018. ápr. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Érdekes mindenki kerüli a kérdés lényegét (azaz a Szerb Román Bosnyák ősök) mint a tüzet! Ezért off-topic válaszok érkeztek eddig.
2018. ápr. 4. 10:22
 7/30 anonim ***** válasza:
90%
Jóember! Nem zavar, hogy nem léteznek kunok? Le lett írva érthetően, erre tekered tovább a hülyeséged! Nem a válaszok off-topicok, hanem a kérdés hülye. Vagy akkor mutass fel egy embert, aki kunnak vallja magát, és egy olyan diaszpórában él, ahol a népesség nagy része kun, kunok a szülők, a nagyszülők, a dédszülők stb. Hol vannak az általad említett "neo-kunok"? Ki ők? Nevezd már meg, hogy kiktől vitatod el a magyarságukat valami idióta elméletre hivatkozva! A kunságban élnek röghöz kötve, és véletlenül sem széledtek onnan szerteszét az országban az utóbbi 7-800 évben vegyesházasságokat kötve olyan mértékben, hogy mára nagyjából egyetlen magyar sincs, akinek ne lennének kun ősei (mint ahogy mára egyetlen olyan magyar sincs, aki ne tudna germán, szláv, jász stb. ősöket felmutatni!). Miféle hagymázas képek vannak a te fejedben az etnikai hovatartozásról?
2018. ápr. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

Te most konkrétan a kunságban élő emberektől vitatod el a magyarságuk, vagy mi sz@ rra akarsz kilyukadni ezzel az egésszel?


Ülj le higgadtan, és tiszta fejjel gondold át, hogy mit akarsz kérdezni!

2018. ápr. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
88%
Vagy hogyha a kunok eredetét firtatod, akkor firtasd a vizigótok eredetét is, mert az előbbi nagyjából annyira létező náció, mint az utóbbi.
2018. ápr. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 EagleHUN ***** válasza:
89%

Én kun vagyok, származásomat tekintve.

A kun nyelv kihalt, de csak a XVIII. században!

[link]

2018. ápr. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!