Milyen irodalmi műveket ajánlanátok elolvasásra, ha be akarom hozni ami középsuliban elmaradt?

Figyelt kérdés

Gimiben nem olvastam el a kötelezőket, most viszont nagy kedvet kaptam arra, hogy bepótoljam ezeket, viszont olyan alkotásoknak nem sok értelmét látom mint pl.:

Homérosz-Odüsszeia.

Tudtok olyan szépirodalmi, klasszikus, nem vontatott mű címeket írni, amikről úgy gondoljátok, hogy vétek lenne kihagyni és elgondolkodtató, értelmes tartalmat közvetítenek?



2018. máj. 19. 09:59
 1/6 anonim ***** válasza:
60%

Nekem ezek voltak a kedvenceim:

Egri csillagok, Az ember tragédiája, Arany balladák, József Attila versek

A többire már nem is igazán emlékszem.

2018. máj. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

Az ember tragédiája. Azt nem érdemes kihagyni. Tóték. Ne nézd meg, inkább olvasd el! 100 év magány, A Mester és Margarita (ezt érdemes megnézni filmes változatban is), Utazás a koponyám körül, Az átváltozás. Ezeket szerintem érdemes, de biztos sok más is van, én se voltam az a nagy kötelezőolvasmányos, inkább csak mások ajánlották.


Első körben tutira kihagynám a franciákat, az angol nőket, a hosszabb oroszokat, egyéb spanyolokat. Két könyv között bármelyik Shakespeare, vagy magyar novellák... volt egy... ja igen, ja az nem is magyar... Ádám és Éva naplója :D az nagyon tetszett! Dehát ezek ilyen ízlés, meg hangulatfüggő dolgok is. Nekem pl. az Antigóné is tetszett, de más hasonló nem igazán. Mintha akkoriban ki kellett volna nyírni a mű végére minden karaktert...

2018. máj. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%
Én az Egri csllagokat nem voltam képes végiglolvasni, nem ajánlom. Nekem inkább Móricz, Mikszáth, Illés Gyula (Puszták népe), Ibsen jön be, de kinek mi. Molnár Ferenc: Pál utcai fiúk a külföldön legismertebb klasszikus magyar regény amúgy.
2018. máj. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Arany János balladáit nagyon javasolom!

Érdekes is, de főleg a helyesírása kifogástalan... mivel van még pótolnivalód az általánosból is.

2018. máj. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Madách, Az ember tragédiája.

Pazar mű.


Én legalább hatszor olvastam, bizonyos szakaszokat fejből tudok. Nem akartam megtanulni, de magától rögzült, a jósága okán.


József Attila összes, Ady összes.

Victor Hugo-tól bármi, Alexandre Dumas-tól szintén.

Jules Verne is nagyon jó.


Jack London, Országúton.


Könnyedebb:

Raymond Chandler összes művei (krimik).

Rejtő Jenő összes művei.

2018. máj. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Márciuska ***** válasza:

Madách: Az ember tragédiája. Zseniális!

Shakespeare-t mindenképpen olvass, nekem nagy kedvencem.

Vörösmarty: Csongor és Tünde

Arany: Toldi, A walesi bárdok, de eleve imádom a legtöbb versét, nagyon dallamosak, Radnóti, Áprily és Kosztolányi verseivel szintén így vagyok.

E. T. A. Hoffman: Diótörő, Az arany virágcserép

Dürrenmatt: A fizikusok

Jókai: Az aranyember, Egy az isten, Egy magyar nábob, Kárpáthy Zoltán

Edgar Alan Poe-tól bármi

2018. aug. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!