Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Jobb lenne, ha a törvényeket...

Jobb lenne, ha a törvényeket MI hozná?

Figyelt kérdés

2018. máj. 23. 00:24
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Definiáld mi mi az MI számodra... addig a kérdés értelmetlen.
2018. máj. 23. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
MI, gondolom Mesterséges Intelligencia. És szerintem igen, egy futurisztikus társadalomban. Nem tudom hogyan kalkulálna magával az emberrel. Az például halott ötlet lenne, hogy a világ minden részén ugyanazok a törvények lennének érvényesek. Ha meg "máshol" jobb lenne mint itt, akkor meg azon menne a vita hogy ott miért engednek meg olyanokat amiket itt nem. Mindig lenne és lesz is olyan személy, akinek nem felelnek meg a törvények. Ezt nem lehet elkerülni.
2018. máj. 23. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem valószínű. a törvények nem abszolútak, mindig a társadalmi helyzet szerint változik a prioritás.

Példa:

A 2. világháború után nagyon erőszakosak voltak az emberek, el voltak vadulva, sok volt a gyilkosság és az erőszak. A gyilkosságot halállal büntették, de a verekedést, akár a súlyos testi sértést meglehetősen enyhén, mert annyi volt belőle, hogy képtelenség volt keményen fellépni ellene.

Egy idő múlva kezdtek lenyugodni a kedélyek, immár alig volt halállal végződő konfliktus, ezért enyhítettek a büntetésen, hosszú börtön már elég volt, de a testi sértést meg nagyon megszigorították, mert annak letörése volt soron.


Azt, hogy mit akarnak elérni és milyen lépésekkel, csak a többieket kormányzó vezetők tudják megítélni, adminisztratív eszközökkel, amiknek rugalmasaknak kell lennie valamennyire, ezért módosítják időnként a törvénykönyveket.

2018. máj. 23. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ezer féle MI van, ezért kértem a definíciót.
2018. máj. 23. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 LeonScottKennedy ***** válasza:

Igazságosabb lenne? Igen.

De akkor egy nagyon unalmas világban élnénk, szóval szerintem maradjunk az embereknél.

2018. máj. 23. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyelore mi mondjuk meg a MInek, hogy hogyan mukodjon. Nemhogy barmifele torvenyt letre tudna hozni. Ezert nem is megyek tovabb nem letezo dolog milyensegenek vizsgalatahoz.
2018. máj. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!