Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Az ősemberek élete könnyű...

Az ősemberek élete könnyű vagy nehéz volt?

Figyelt kérdés

2018. jún. 4. 22:31
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Gondolkodj el ezen picit, vajon miért volt 25-30 év az átlagéletkor? :)
2018. jún. 4. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Erről kérdezd meg a busmanokat,inuitokat,nyenyeceket,amazóniai indiánokat meg ilyeneket :)

Mi itt a civilizációból mondjuk,hogy milyen nehéz életük volt ill. van most is,de ők valójában nemigazán érzik nehezebbnek az életüket mint mi a sajátunkat. Az őskori körülmények között élők élnek ugyanúgy ahogy több tízezer éve is éltek ebbe szoktak bele nem is igazán tudnak elképzelni mást.

Persze ha most egy civilizációs ember bekerülne közéjük azt mondaná,hogy ez piszok nehéz élet,de akik ebbe születtek bele nem teljesen így gondolják.

Egy amazóniai őslakos mondjuk nem fél jobban attól,hogy megeszi egy jaguár/krokodil stb. mint mi attól,hogy autó baleset ér minket vagy elveszítjük a megélhetésünket. Ha viszont a civilizáció eléri az életterüket abból sokszor rosszul jönnek ki(illegális bányászok és drog kartellek elűzik őket például).

Igazából leginkább az ilyesmi népek életéből tudunk következtetni a saját őseink pár tízezer évvel ezelőtti életére,ennél jobb viszonyítási alapunk nincs.


Az én véleményem az,hogy nem érdemes idealizálni az őskort és az ősembereket. Viszont,ha azt hisszük,hogy állandó halálfélelemben éltek és a barlangjukból előmászni alig merő reszkető nyuszik voltak akkor is tévedünk.

2018. jún. 5. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%
Nehéz
2018. jún. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés e formájában nem megválaszolható! A könnyű és a nehéz szubjektív fogalmak, és nagyon sok mindentől függ az értékük. Ami egyik embernek nehéz, a másiknak könnyű (primitív példa: a profi súlyemelő 20-30 kilókat könnyedén emelget, ez számára könnyű. Ugyanezt egy 6 éves kisfiú nem tudja felemelni, ez számára nehéz).


Az élet könnyűsége és nehézsége nagyban függ az adott igényrendszertől. Aki imádja a könyveket, szeret moziba, színházba járni, nagyon nehéznek érzi az életét, ha ezektől el van zárva. Akinek ezek nem hiányoznak, annak ebből a szempontból könnyű az élete. ÉS most felsorolhatnám a gyümölcsöt, a rántott húst, a lakáskörülményeket, a farmert és mindent, aki ezek bármelyikét erősen igényli, de nem kapja meg, nehéznek érzi a helyzetét, viszont aki ugyanezt nem igényli, nem érzi nehéznek.

Tehát az ősember helyzete egy mai emberhez képest ha akarom nehéz volt, ha akarom, könnyű. Például egyáltalán nem kellett időre munkában járnia, amit ráadásul utál is. Viszont nem volt bolt, ahol megvegye a kenyeret és a vajat egy jó kis vajaskenyérhez (ja és kése se volt megkenni).

2018. jún. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Crisopher ***** válasza:
100%
Fordítsuk meg a kérdést: a modern ember élete könnyű? Bizonyára lehet ezt mondani, ha tele vagy pénzzel, és bármit meg tudsz venni. De aligha fogja egy olyan melós azt mondani, hogy marha könnyű élete van, aki napi 10 órát robotol, és még így is alig tud kijönni a havi fizetésből. Szóval a modern korban sem olyan hűde könnyű az élet mindenkinek.
2018. jún. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
61%

2-es vagyok:

Na akkor fordítsuk meg a kérdést és gondoljunk bele,hogy egy ősember meddig maradna életben ha ledobnánk New York city közepén vagy mennyire tetszene neki az ottani civilizációs élet.

Lehetséges,hogy már a sok autótól,hangzavartól,tömegtől és vizuális ingerektől sokkot kapna és bekattanna.

Nem beszélve arról,hogy talán a természeti ember szervezete a szennyezett levegőhöz is nehezebben alkalmazkodna mint a mi szervezetünk.

Ha tegyük fel túlteszi magát kezdeti meglepetéseken és elmenne mondjuk egy gyárba melózni akkor a gyári munkát vajon jobban szeretné-e mint a vadászatot ? Szerintem nemigazán...

2018. jún. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Ez egy nagyon összetett kérdés!

Ha a fizikai részét nézzük a dolognak akkor arra gondolhatunk hogy könnyebb mivel azóta rengeteg találmány segíti az életünket!

Vegyük a tűzet megkönnyíti az étkezésünket! Előtte órákig rágták a ételeket hogy le tudják nyelni! Valamint betegség forrása is volt a nem hőkezelt hús! De bele lehetne menni abba is hogy régen rengeteget kellett gyalogolni hogy az ember megélhessen (vadászat gyüjtögetés).

Ha a pszichológia részét nézzük akkor viszont lehet leterhetlebbek vagyunk!

Mivel több a tudásunk az életről, betegségekről, a bolygónkról és a világegyetemről. Így pszihésen labilisabbak lettünk! Gondolj csak abba bele hogy régen nem tudták mik a betegségek! Egyszercsak valaki vagy szenvedések után vagy simán meghalt! Pedig számukra nem volt semmi kézenfogható oka! Nem támadta meg állat nem érte baleset nem sérült meg! Ma viszont tudjuk hogy mennyi betegség van és félünk tőlük hogy utólér! A mostani emberek stresszelnek hogy nem tudnak megélni vagy miért nem jobb az élteszínvonalunk!

A kettő kort nem lehet összehasonlítani!

Mindeggyik más miatt nehéz és könnyű!

2018. jún. 10. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Erre csak azt lehet válaszolni, hogy nézőpont kérdése.
2018. jún. 16. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!